1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 50.210 zł i 100 $ (koszt całkowity 60.000 zł.). W związku z pytaniami gdzie można dokonywać wpłat, podajemy nr konta: Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na wsparcie dzieł duszpasterskich w Surgucie na Syberii, zebrano 9724,09 zł.

3. Z powodu kwarantanny, planowana na dziś, Msza dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP 353 została przeniesiona na 28 marca.

4. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Gorzkie Żale  – tradycyjne wielkopostne nabożeństwo.

5. W kiosku kontynuujemy zbiórkę kwartalną na budowę Organów. Są też dostępne paschaliki i świece świąteczne oraz różne pomoce książkowe na rok św. Józefa oraz na dobre przygotowanie do Wielkanocy.

6. Dziś, w ramach przygotowania do 100-lecia urodzin Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnicki wybitnego teologa pastoralisty i liturgisty, założyciela Ruchu Światło-Życie, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów, przeżywamy w naszej parafii dzień poświecony jego nauczaniu. Wspólnoty parafialne przygotowały dodatek do gazetki „Prorok Żywego Kościoła”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najlepsze publikacje z Wydawnictwa Ruchu – Światło Życie. Oferowana jest bardzo szeroka tematyka, od pamiętników i wspomnień o ks. Franciszku, poprzez duchowość osobistą i małżeńską, przeżywanie liturgii, wychowanie. Książki do rodzinnego czytania lub słuchania, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, także coś lekkiego dla zabieganych mam.

7. Dziś po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

8. W poniedziałek i środę o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznie z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

9. Trwamy na Nowennie przed Uroczystością św. Józefa, która przypada w piątek 19 marca. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz.: 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy szczególnie wszystkich mężczyzn, aby zawierzyli Bogu swoje rodziny, przez wstawiennictwo tego wyjątkowego patrona.

10. W dniach 15-17 marca zapraszamy na mini rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek 15 marca o godz. 17:00 nauka dla kl. I – IV i o 17:30 spowiedź dla kl. IV; we wtorek 16 marca godz. 17:00 nauka dla kl. V-VI i o 17:30 spowiedź; we środę 17 marca o godz. 17:00 nauka dla kl. VII-VIII i spowiedź o 17:30. W czasie spowiedzi będzie różaniec. Dzieci i młodzież oraz opiekunów i rodziców zapraszamy do wspólnego poprowadzenia rozważań i dziesiątek różańca.

11. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

12. W sobotę, w kościele o godz. 10:00 – odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki wygłosi teolog, moralista i bioetyk Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz ze Zgromadzenia Księży Marianów. Plan rekolekcji podany jest na parafialnej stronie internetowej i 4 str. gazetki.

14. W przyszłą niedzielę będziemy kontynuowali zbiórkę kwartalną na budowę Organów.

15. Uroczyste sprawowanie Sakramentu Chrztu planowane jest zarówno pierwszego i drugiego dnia Świąt Wielkanocnych (4 i 5 kwietnia) oraz 18 kwietnia.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy ciekawy wywiad z ks. Abpem Henrykiem Hoserem oraz II odcinek wielkopostnych rekolekcji z cenionym biblistą ks. Waldemarem Chorostowskim. W Gościu Niedzielnym polecamy IV część rekolekcji wielkopostnych ks. Franciszka Blachnickiego pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. Ponadto w „Gościu Niedzielny raport KAI na temat religijności Polaków i sytuacji Kościoła w Polsce. Jest również specjalny numer Gość Extra poświęcony św. Józefowi, z lektury dowiemy się min.: co łączy św. Józefa z niemowlęcymi bucikami, albo z obozem w Dachau. Zachęcamy też do lektury miesięczników: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

17. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.

18. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.