1. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za WSZELKIE ofiary i za te przekazywane online oraz złożone tydzień temu na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 48.150 zł i 100 $ (koszt całkowity 60.000 zł.). W związku z pytaniami gdzie można dokonywać wpłat podajemy nr konta: Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na wsparcie rodziny poszkodowanej w pożarze domu. Pani Małgorzata z synem przesłała specjalne słowo, które zostało zamieszczone na tablicy ogłoszeń.

3. W ramach przeżywanego w poprzednią niedzielę w kościele powszechnym dnia solidarności z misjonarzami, gościmy w naszej parafii ks. Pawła Czeluścińskiego, który pracuje na Syberii. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na dzieła duszpasterskie, które podejmuje w tym odległym zakątku naszej ziemi.

4. Dziś o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza św. i rozdanie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP 385.

5. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwo – Gorzkie Żale.

7. W kiosku są już dostępne paschaliki i świece świąteczne oraz różne pomoce książkowe na rok św. Józefa oraz na dobre przygotowanie do Wielkanocy. Na prośbę wielu osób, które nie zdążyły dwa tygodnie temu zakupić modlitewników i książek o bł. Karolinie Kózkównie i bł. Carlo Acutisie zostały sprowadzone niektóre pozycje. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą. W zakrystii jest natomiast do odbioru książka o świętej rodzinie przekazywana w Niedzielę św. Rodziny małżonkom odnawiającym przyrzeczenia małżeńskie. Po odbiór zapraszamy tych, którzy wówczas nie otrzymali pamiątki tego wydarzenia.

8. W poniedziałek i środę o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznie z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

9. Jutro, o godz. 19:00, w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.

10. We środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Św. Józefa. Na stolikach z gazetkami są specjalne foldery z tekstami Nowenny i Litanii do św. Józefa. Zostały tam zamieszczone również warunki odpustu zupełnego w roku św. Józefa. Zapowiadamy, że w Uroczystość Św. Józefa – 19 marca, Msze św. będą w naszym kościele o godz.: 7:00, 9:00 i 18:00.

11. W każdą środę o godz. 18:00 modlimy się w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

12. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

13. W sobotę, w kościele o godz. 9:00, odbędzie się zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, a o godz. 10:00 – odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

14. Harcerze w ramach wolontariatu oferują pomoc osobom chorym i starszym w robieniu zakupów. Można w tej sprawie kontaktować się z druhem Tomaszem po numerem telefonu: 785 018 979.

15. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do 100-lecia urodzin Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnicki wybitnego teologa pastoralisty i liturgisty, założyciela Ruchu Światło-Życie, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów, będziemy w naszej parafii przeżywali dzień poświecony jego nauczaniu. Wspólnoty Ruchu Światło-Życie przygotowały specjalne słowo „Prorok Żywego Kościoła”, które będzie rozdawane po każdej Mszy św.

16. W niedzielę 14 marca o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza św. i rozdanie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP 353.

17. W przyszłą niedzielę będziemy kontynuowali zbiórkę kwartalną na budowę organów.

18. Za tydzień po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

19. W dniach 15-17 marca w godz. popołudniowych przewidujemy mini rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, z nabożeństwem pokutnym i spowiedzią.

20. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne zaplanowane są od V Niedzieli Wielkiego Postu, w dn. 21-24 marca br. Nauki wygłosi teolog, moralista i bioetyk Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz ze Zgromadzenia Księży Marianów.

21. Uroczyste sprawowanie Sakramentu Chrztu planowane jest zarówno pierwszego i drugiego dnia Świąt Wielkanocnych (4 i 5 kwietnia) oraz 18 kwietnia.

22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły o misjach i nowej ewangelizacji również w krajach chrześcijańskich. Oraz I odcinek wielkopostnych rekolekcji z cenionym biblistą ks. Waldemarem Chorostowskim. W Gościu Niedzielnym polecamy IIII część rekolekcji wielkopostnych ks. Franciszka Blachnickiego pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. Ponadto w „Gościu” dodatek: Nowenna do św. Józefa. Zachęcamy też do lektury miesięczników: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

23. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, która nie odebrała jeszcze materiałów formacyjnych oraz dzienniczków duchowych, prosimy o pilny kontakt z księdzem Pawłem w zakrystii lub środę w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

24. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.

25. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.