1. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz złożone tydzień temu na budowę ołtarza św. Hieronima i błogosławionych Karoliny i Carla – do tej pory zebrano na ten cel 43.050 zł i 100 $. (koszt całkowity 60.000 zł.) W związku z częstymi pytaniami podajemy nr konta:  Bank Santander 16 1500 1878 1218 7004 7372 0000 z dopiskiem „na budowę ołtarza”.
 2. Caritas parafialna przeprowadza dziś zbiórkę do puszek na wsparcie rodziny zamieszkującej na terenie naszej parafii, która ucierpiała w wyniku pożaru domu przy ul. Jana Pawła II. Zebrane ofiary zostaną przekazane Poszkodowanym, którzy w pożarze stracili nie tylko dach nad domem ale i znaczną część swego dobytku. W duchu solidarności z potrzebującymi, w ramach jałmużny wielkopostnej okażmy wsparcie, tym którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji, by jak najszybciej mogli powrócić do swego domu i normalnego życia.
 3. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwo – Gorzkie Żale.
 4. W poniedziałek i środę o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznie z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.
 5. W poniedziałek przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzony w Polsce po raz dziesiąty. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy w sposób szczególny modlić się za niezłomnych obrońców naszego kraju szykanowanych i prześladowanych za miłość do Ojczyzny i obronę najwyższych wartości.
 6. W każdą środę o godz. 18:00 modlimy się w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 7. W czwartek w liturgii obchodzimy Święto Świętego Kazimierza królewicza, jednocześnie w tym dniu przypada 39 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 8. W I Czwartek  o godz. 18:00 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na Eucharystię w int. powołań.
 9. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 10. W I Piątek miesiąca w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Przed Mszą św. wieczorną odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Po Drodze Krzyżowej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację i uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą na wzór odprawianej w kaplicy cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Pamiętajmy, że zgodnie z objawieniami Pana Jezusa istotą nabożeństwa pierwszopiątkowego jest Komunia Św. wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.
 11. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.
 12. Przypominamy, że dodatkowa spowiedź jest w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 17:00 aż do godz. 20:30. Jest też wtedy dodatkowy kapłan – ks. Czarek, który spowiada od godz. 17:00 do 18:30. W pierwszą sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.
 13. W sobotę, w kościele o godz. 9:00, odbędzie się zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, a o godz. 10:00 – odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.
 14. W niedzielę 7 marca o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza św. i rozdanie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP 385. Dla dzieci ze SP 353 Msza dodatkowa będzie 14 marca.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Pawła Czeluścińskiego, który pracuje na Syberii. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na dzieła duszpasterskie, które tam podejmuje. Rozpocznie się też zbiórka kwartalna na budowę Organów.
 16. W kiosku od przyszłej niedzieli będą już dostępne paschaliki i świece świąteczne oraz różne pomoce książkowe na dobre przygotowanie do Wielkanocy.
 17. W Wielkim Poście Sakrament Chrztu będzie udzielany tylko 14 marca. Uroczyste sprawowanie Sakramentu Chrztu planowane jest zarówno pierwszego i drugiego dnia Świąt Wielkanocnych (4 i 5 kwietnia) oraz 18 kwietnia.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł „Diabeł krąży” przypominający o istnieniu, działalności i sposobach ochrony przed wrogiem naszego zbawienia i czystości naszych serc. Dzisiejszy numer tygodnika Idziemy powinien znaleźć się w każdej parafialnej rodzinie na pamiątkę, ponieważ zawiera całą stronę poświęconą naszej parafii, a szczególnie ostatniemu wydarzeniu czyli wprowadzeniu relikwii bł. Karoliny Kózkówny i bł. Carla Akutisa. W Gościu Niedzielnym polecamy II część rekolekcji wielkopostne pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. Wyjątkowym „rekolekcjonistą” jest ksiądz Franciszek Blachnicki, którego 100 rocz. urodzin niebawem będziemy obchodzili. Ponadto w „Gościu” przeczytamy: o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw oraz o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn. Dla pogłębienia wiary, wzmocnienia nadziei i wzrastania w miłości warto też czytać artykuły miesięczników: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, Anioł Stróż i Staś.
 19. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, która nie odebrała jeszcze materiałów formacyjnych oraz dzienniczków duchowych, prosimy o pilny kontakt z księdzem Pawłem w zakrystii lub w środę w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
 20. Osoby, które chciałyby należeć do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży lub do innych grup modlitewno-formacyjnych działających w naszej parafii, prosimy o kontakt w zakrystii.
 21. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.
 22. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.