1. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz złożone tydzień temu na wsparcie hospicjów i placówek medycznych Caritas naszej diecezji -zebrano 2090 zł.

2. W I Niedzielę Wielkiego Postu, która jest początkiem dorocznego obchodu wielkopostnego wszystkie Msze   św. rozpoczynamy procesją ze śpiewem Litanii do Świętych. W tym roku, to wołanie do Świętych o pomoc w dobrym przeżyciu czasu postu, modlitwy i jałmużny, nabiera w naszej wspólnocie parafialnej szczególnego charakteru. Od dziś, w naszej świątyni, będą już na zawsze obecne relikwie błogosławionych: Karoliny Kózkówny i Carla Acutisa, których obieramy na szczególnych patronów dzieci, młodzieży i naszych rodzin. 

3. W naszej parafii gościmy dziś Księdza Michała Dziedzica Dyrektora Duszpasterstwa Młodzieży. Błogosławiona Karolina zagościła w naszej parafii w ramach diecezjalnej troski Księdza Dyrektora i całego Duszpasterstwa Młodzieży. W ponad 30 parafiach i innych miejscach naszej diecezji są lub będą w najbliższym czasie umieszczone relikwie bł. Karoliny, by przyzywać jej wstawiennictwa i opieki. Błogosławiony Carlo został zaproszony na specjalne życzenie Księdza Proboszcza, aby nasza młodzież miała u nas swojego potężnego wspomożyciela w sprawach wzrastania w codziennej mądrości i wierności nauce Ewangelii.

4. Dziękujemy Rodzinom naszej parafii za sprowadzenie relikwii bł. Carla i ufundowanie relikwiarzy bł. Karoliny i bł. Carla. W przygotowaniu są wizerunki nowych patronów.

5. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na budowę ołtarza św. Hieronima, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i patronów młodzieży bł. Karoliny Kózkówny i bł. Carla Acutisa. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 37 tys. zł. Koszt całkowity 60 tys. złotych.

6. Dziś jeszcze o godz. 16:00, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, będzie Msza św. dla dzieci ze SP nr 353. Po Mszy dzieci otrzymają medaliki.

7. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Gorzkie Żale. Po nabożeństwie, do godz. 20:30, będzie możliwość uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozważania przygotowała młodzież z KSM.

8. Przez cały Wielki Post, w poniedziałki i środy o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznie z modlitwą i śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

9. W poniedziałek w liturgii obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry lub konkatedry odmawiając modlitwy: „Ojcze nasz” i „Wierzę”. W naszej parafii, będziemy, podczas Mszy św. o godz. 18:00, polecać Panu Bogu nasze intencje przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, które można jeszcze dziś zamawiać w zakrystii. Pod obrazem św. Jana Pawła II wyłożona jest też księga postanowień abstynenckich i innych postanowień. Zachęcamy do składania i odnawiania różnych przyrzeczeń. Można takie zobowiązanie podjąć w duchu wyrzeczenia na Wielki Post lub na indywidualnie określony czas.

10. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej Wspólnota dorosłych Ruchu Światło Życie zaprasza na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu .

11. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek na spotkanie modlitewno-formacyjne o godz. 19:30 w sali domu parafialnego.

12. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

13. W sobotę 27 lutego, w kościele o godz. 9:00, odbędzie się zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, a o godz. 10:00 – odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

14. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., Caritas parafialna przeprowadzi zbiórkę do puszek na wsparcie rodziny zamieszkującej na terenie naszej parafii, która ucierpiała w wyniku pożaru domu przy ul. Jana Pawła II. Zebrane ofiary zostaną przekazane Poszkodowanym, którzy w pożarze stracili nie tylko dach nad domem ale i znaczną część swego dobytku. W duchu solidarności z potrzebującymi, w ramach jałmużny wielkopostnej okażmy wsparcie, tym którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji, by jak najszybciej mogli powrócić do swego domu i normalnego życia. 

15. W Wielkim Poście Sakrament Chrztu będzie udzielany tylko 14 marca. Uroczyste sprawowanie Sakramentu Chrztu planowane jest zarówno pierwszego i drugiego dnia Świąt Wielkanocnych (4 i 5 kwietnia) oraz 18 kwietnia.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy wiele ciekawych artykułów o tym jak przeżyć Wielki Post, który od początku jest inny niż w latach poprzednich. Abp Grzegorz Ryś dzieli się też z czytelnikami współczesnym spojrzeniem na wielkopostną jałmużnę. W Gościu Niedzielnym polecamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. Tegorocznym, wyjątkowym „rekolekcjonistą” jest ksiądz Franciszek Blachnicki, którego 100 rocz. urodzin niebawem będziemy obchodzili. Ponadto w „Gościu” przeczytamy: o życiu za kratą klazury i dowiemy się: „czy chrześcijanie skończą w rezerwacie?”. Dla pogłębienia wiary, wzmocnienia nadziei i wzrastania w miłości warto też czytać artykuły miesięcznikach: Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, oraz Anioł Stróż.

17. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.

18. Na ławkach są wyłożone obrazki bł. Karoliny i bł. Carla, zachęcamy by zabrać je ze sobą i często modlić się oraz nawiedzać ze czcią nasz kościół, by wypraszać w modlitwie potrzebne łaski dla siebie i polecać naszych bliskich opiece nowych patronów. Dziś z racji wprowadzenia relikwii kościół będzie otwarty do godz. 16:00, by skorzystać z indywidualnej modlitwy przed relikwiami. Skautom, którzy zaciągnęli wartę przy relikwiach, składamy serdeczne podziękowania.

19. W kiosku przy wyjściu z kościoła można nabyć książki, modlitewniki i filmy o bł. Karolinie i bł. Carlo.