1.  Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz złożone na Caritas parafialną.
 2. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na wsparcie placówek medycznych dla chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.
 3. Dziś po Mszy Świętej wieczornej, w kościele, odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 4. Wznawiamy spotkania dla rodziców i dodatkowe Msze św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Kontynuujemy spotkania ks. proboszcza z rodzinami dzieci pierwszokomunijnych, wg harmonogramu przygotowanego przez Panie katechetki. Dodatkowe Msze św. w tym miesiącu odbędą się wg planu: 14 lutego o godz. 16:00 – dzieci z rodzicami ze SP. 385, 21 lutego o godz.  1616:00 – dzieci z rodzicami ze SP. 353. Dzieci po Mszy otrzymają medaliki. Zebranie dla wszystkich rodziców odbędzie się 15 lutego o godz. 19:00 w kościele. W piątek 19 lutego na plebani odbędzie się mierzenie dzieci, przez firmę szyjącą stroje komunijne (szczegółowy plan rozdamy dziś po Mszy o 16:00 i jutro na spotkaniu z rodzicami). Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą karnawału.
 5. 17 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wieki Post. Msze Święte w Popielec będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Spowiedź będzie przed każdą Mszą Św.
 6. We środę rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Pod obrazem św. Jana Pawła II wyłożona będzie księga postanowień abstynenckich. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Można takie zobowiązanie podjąć w duchu wyrzeczenia na Wielki Post lub na indywidualnie określony czas.
 7. W Wielkim Poście Sakrament Chrztu będzie udzielany tylko 14 marca. Uroczyste sprawowanie Sakramentu Chrztu planowane jest zarówno pierwszego i drugiego dnia Świąt Wielkanocnych (4 i 5.04).
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 9. W piątek 19 lutego po Mszy wieczornej i Drodze Krzyżowej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 10. W sobotę 21 lutego nie będzie zbiórek dla kandydatów i ministrantów ponieważ w tym dniu jest dzień pokutny dla księży naszej diecezji. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Carla Acutisa i bł. Karoliny Kózkówny. Na każdej Mszy św. Ks. Michał Dziedzic, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, będzie głosił okolicznościowe słowo. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10:00.
 12. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczymy na budowę ołtarza św. Hieronima, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i patronów młodzieży bł. Karoliny Kózkówny i bł. Carla Acutisa.
 13. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach, do godz. 20:30, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowaną przez młodzież z KSM.
 14. 15 lutego w Katedrze św. Floriana rozpocznie się Kurs dla dorosłych do Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje w zakrystii po Mszy św.  lub w kancelarii. Przypominamy, że w parafii nie ma odrębnego przygotowania dorosłych do Bierzmowania.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy wiele ciekawych artykułów o tym jak rozpoznać, ratować i jak pogłębiać to co najważniejsze w życiu czyli miłość. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo rzeczowe przedstawienie jak dobrze zacząć Wielki Post – najważniejszy czas naszej wiary. Dla pogłębienia wiary, wzmocnienia nadziei i wzrastania w miłości warto też czytać artykuły miesięcznika Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, oraz dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 16. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko w  sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513949094.
 17. Zapraszamy małżonków i narzeczonych do skorzystania z bardzo wartościowej aplikacji na telefon o nazwie „Randka Małżeńska”. Niezależnie od Waszego stażu, warto zadbać o swój związek, relacje, a przede wszystkim o miłość. Aplikację mobilną znajdziecie na Google Play i AppStore. Dzięki niej przez najbliższy miesiąc będziecie na nowo odkrywać, jak ważnym skarbem jest małżeństwo i co robić, aby stawało się coraz lepsze! Projekt „Randka Małżeńska” przygotowały dla Was małżeństwa z Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie i grono ekspertów.