1. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz złożone podczas tzw. Mszy kolędowej na budowę ołtarza św. Hieronima Zebrano 29.190 zł. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.

2. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we środę wspomnienie św. Scholastyki, we czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

4. We wtorek 9 lutego o godz. 19:00, p. Mateusz, nasz organista, zaprasza chętnych, szczególnie ze wspólnot i grup parafialnych na szkołę śpiewu dla psalmistów i kantorów.

5. W każdą środę o godz. 18:00 modlimy się w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. We środę 10 lutego o godz. 19:00, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie rozpocznie się Kurs dla Narzeczonych. Wszystkich planujących ślub w tym roku zapraszamy. Kolejny taki kurs będzie dopiero na jesieni.

7. W sobotę 13 lutego, w kościele o godz. 9:00, odbędzie się zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, a o godz. 10:00 – odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00. Natomiast o godz. 15:00 w kościele odbędą się  ćwiczenia z dykcji i proklamacji Słowa Bożego dla lektorów i wszystkich chętnych świeckich, którzy chcą czytać podczas liturgii.

8. Wznawiamy spotkania dla rodziców i dodatkowe Msze św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W tym tygodniu rozpoczną się również spotkania ks. proboszcza z rodzinami dzieci pierwszokomunijnych, wg harmonogramu przygotowanego przez Panie katechetki. Dodatkowe Msze św. w tym miesiącu odbędą się wg planu: 14 lutego o godz. 16:00 – dzieci z rodzicami ze SP. 385, 21 lutego o godz. 16:00 – dzieci z rodzicami ze SP. 353. Dzieci w tym dniu otrzymają medaliki. Zebranie dla wszystkich rodziców odbędzie się 15 lutego o godz. 19:00 w kościele.

9. W sobotę o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się Konferencja Chrzcielna. W Wielkim Poście Sakrament Chrztu będzie udzielany tylko 14 marca. Uroczyste sprawowanie Sakramentu Chrztu planowane jest zarówno pierwszego i drugiego dnia Świąt Wielkanocnych (4 i 5.04)

10. W przyszłą niedzielę z racji Światowego Dnia Chorych, obchodzonego 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, ofiary składane do puszek przeznaczymy na wsparcie placówek medycznych dla chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

11. Po Mszy Świętej wieczornej, 14 lutego, w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.  

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wywiad z ks. Biskupem Romualdem o chorych i sytuacji pandemicznej w Polsce. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo rzeczowe przedstawienie tajemnicy ludzkiego życia, jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, również w odniesieniu do ostatnich wydarzeń w Polsce i na świeci, gdzie toczy się walka o ludzkie istnienia. Jest też artykuł dla miłośników tajemnic biblijnych wyjaśniający symbole, liczby i niesamowite obrazy w Apokalipsie św. Jana, w odniesieniu do wydarzeń naszych czasów.  Na regale z prasą są już lutowe Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Anioł Stróż i Staś dla dzieci. W najnowszym Tak Rodzinie polecamy artykuły poświęcone małżonkom: Jak zachować miłość po latach? Jak będąc rodzicem, nie zapomnieć o tym, że jest się też małżonkiem? Jak dbać o namiętność w małżeństwie? 

13. W poniedziałek 15 lutego w Katedrze św. Floriana rozpocznie się Kurs dla dorosłych do Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje w zakrystii po Mszy św.  lub w kancelarii. Przypominamy, że w parafii nie ma odrębnego przygotowania dorosłych do Bierzmowania.

14. Kancelaria w lutym czynna będzie w środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513949094.

15. Informujemy, że szczęśliwie dotarły już do parafii relikwie bł. Carla Acutisa. Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Carla i bł. Karoliny Kózkówny odbędzie się w niedzielę 21 lutego, podczas Mszy św. o godz. 10:00. Na każdej Mszy św. Ks. Michał Dziedzic, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, będzie głosił okolicznościowe słowo.