1. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz składane podczas Mszy „kolędowej” na budowę ołtarza św. Hieronima.

2. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. O godz. 17:00 zapraszamy do sali pod zakrystią na spotkanie z O. Waldemarem Linke, biblistą i wykładowcą na UKSW oraz z przedstawicielami Bractwa Słowa Bożego.

3. Dzisiaj ofiary składane do puszek przeznaczamy na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.

4. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie biskupów Tymoteusza i Tytusa, we czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

6. W tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. W dni powszednie o godz. 18:00, na tzw. Mszy Kolędowej, modlimy się w intencji rodzin naszej parafii i w specjalnym nabożeństwie polecamy mieszkańców kolejnych ulic. W tym tygodniu zapraszamy:

– 25 stycznia (poniedziałek) – Mieszkańcy ulic: Gościniec (domki i bloki)

– 26 stycznia (wtorek) – Mieszkańcy ulic: Trakt Brzeski, Szklarniowa (Wesoła), Topolowa, Korzeniowa, Ks. Iwaniuka, Polanki, Mazowiecka, Wiślana

– 27 stycznia (środa) – Mieszkańcy ulic: Piłsudskiego, Wodociągowa

– 28 stycznia (czwartek) – Mieszkańcy ulic: Drobiarska, Krzywa, Truskawkowa, Miodowa, Łąkowa, Mariańska.

– 29 stycznia (piątek) – Mieszkańcy ulic: Szklarniowa (domki i bloki), Hotelowa

– 30 stycznia (sobota) – Mieszkańcy ulic: ul. Kasztanowa (domki i bloki) oraz Zagórza

– 1 lutego (poniedziałek) – Mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, Fraszki, Golfowa, Literaka, Liryczna, Kameliowa, Poezji, Rodziewiczówny, Skoczna, Szlachecka i Szermiercza

7. Podczas Nabożeństwa przekazujemy okolicznościowe słowo przygotowane przez Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego zawierające również propozycję modlitwy do odprawienia w domu z całą rodziną.

8. Zapowiadamy, że we wtorek 2 lutego, w Święto Matki Bożej Gromnicznej, planujemy o godz. 16:30 dodatkową „Mszę kolędową” dla rodzin z udziałem dzieci i dla wszystkich chętnych, którzy nie mogli przyjść w sugerowanym terminie.

9. Codziennie o godz. 17:20 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez Parafian.

10. W każdą środę o godz. 18:00 modlimy się w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

11. W sobotę 30 stycznia o godz. 15:30 w kościele odbędzie się spotkanie opłatkowe wszystkich Wspólnot i Grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy!

12. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowaną przez młodzież z KSM.

13. Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny zaprasza chętnych do wspólnej służby – śpiewających i instrumentalistów, szczególnie grających na instrumentach smyczkowych i dętych drewnianych. Nie trzeba znać nut. Zainteresowanych prosimy kontakt z Agatą Ogórek pod nr tel.: 791 404 814.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat wiodący numeru o apostazji i powrotach do Kościoła. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły o Słowie Bożym i słowie ludzkim, o pracy biblistów i dziennikarzy. W Niedzielę Słowa Bożego i zarazem w dniu Środków Społecznego przekazu Gość Niedzielny podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie jak słuchać i komu wierzyć? Na regale z prasą jest też Tak Rodzinie, Anioł Stróż dla dzieci i Miłujcie się dla młodzieży .

15. Zapowiadamy, że 15 lutego o godz. 19:00 w Katedrze św. Floriana rozpocznie się przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania.  Szczegółowe informacje w zakrystii po Mszy św.  lub w kancelarii.

16. Kancelaria przez cały styczeń czynna jest we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513949094.

17. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.