1. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary na spłatę parafialnych zobowiązań i za te przekazywane online oraz składane podczas Mszy „kolędowej” na budowę ołtarza św. Hieronima. 
 2. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa, we czwartek św. Agnieszkę – dziewicę i męczennicę.
 4. We czwartek o godz. 19:00 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu oraz na modlitwę wstawienniczą.
 5. W tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Przez cały styczeń o godz. 18:00, na tzw. Mszy Kolędowej, będziemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii i w specjalnym nabożeństwie polecać mieszkańców kolejnych ulic. W tym tygodniu:
  – 18 stycznia (poniedziałek) – Mieszkańcy ulic: Ciekawa, Jutrzenki, Kamienna, Skalista, Wapienna, Wczasowa.
  – 20 stycznia (środa) – Mieszkańcy ulic: Jeździecka (domki i bloki), Bazaltowa.
  – 21 stycznia (czwartek) – Mieszkańcy ulic: Pogodna (domki i bloki), Klimatyczna, Źródlana, Zdrojowa
  – 22 stycznia (piątek) – Mieszkańcy ulic: Ułańska (domki i bloki), Husarska, Szafranowa, Radosna.
  – 23 stycznia (sobota) – Mieszkańcy ulic: Dworkowa (domki i bloki)
  Podczas Nabożeństwa przekazujemy okolicznościowe słowo przygotowane przez Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego zawierające również propozycję modlitwy do odprawienia w domu z całą rodziną.
 6. We wtorek 2 lutego, w Święto Matki Bożej Gromnicznej, planujemy o godz. 16:30 dodatkową „Mszę kolędową” dla rodzin z udziałem dzieci i dla wszystkich, którzy nie mogli przyjść w sugerowanym terminie.
 7. Codziennie o godz. 17:20 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez Parafian.
 8. We wtorek 19 stycznia na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za solenizantów dnia, a szczególnie w intencji Ks. Mariusza Wedziuka, dyrektora Radia Warszawa i rezydenta naszej parafii.
 9. W każdą środę o godz. 18:00 modlimy się w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a każdego 22 dnia miesiąca w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii.
 10. W Niedzielę 24 stycznia, z woli Papieża Franciszka, będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego. W naszej parafii na Mszach o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00 będziemy gościli przedstawicieli Bractwa Słowa Bożego. Przed każdą Mszą będzie czytanie Pisma Świętego, zapraszamy kwadrans przed rozpoczęciem Mszy św. W ramach dziękczynienia będzie możliwość przeczytania ulubionego fragmentu Biblii (max. 3-5 wersetów), chętnych zapraszamy z własnym egzemplarzem Pisma Świętego. Będzie też możliwość nabycia wielu książek o tematyce biblijnej. O godz. 17:00 planujemy spotkanie organizacyjne dla pragnących pogłębiać znajomość i rozumienie Słowa Bożego.
 11. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 12. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowaną przez młodzież z KSM.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy rozmowę z cenionym biblistą ks. prof. W. Chrostowskim o różnicach w podejściu do Pisma Świętego między chrześcijaństwem a judaizmem. Jest też, w ramach pożegnania z naszą diecezją, rozmowa z Biskupem Markiem Solarczykiem. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi oraz poradnik jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec oraz dla dzieci Anioł Stróż i dla młodzieży Miłujcie się. W Tak Rodzinie znajdziemy nowe cykle: ABC modlitwy, Zdrowie, Prawo, Moda i Kuchnia, jest również wywiad z mieszkańcem naszego osiedla, dziennikarzem Krzysztofem Skórzyńskim, o spotkaniu z Bogiem w codziennym zabieganiu i o wierze która łączy w czasie kryzysów małżeńskich.
 14. Kancelaria przez cały styczeń czynna jest we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513949094.
 15. Zachęcamy, by dokonywać odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również  na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.
 16. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dbajmy o siebie i okazujmy życzliwość!