1. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz składane podczas Mszy „kolędowej” na budowę ołtarza św. Hieronima.
 2. Dziękujemy za piękną oprawę Mszy Świętych Uroczystości Objawienia Pańskiego Służbie Liturgicznej oraz Chórowi „Cantate Dei gloriam”, Scholi „Iskierki Miłości” i Młodzieżowemu Zespołowi Wokalno-Instrumentalnemu za oprawę muzyczną.
 3. Dzisiaj obchodzimy III Niedzielę po Narodzeniu – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy, zgodnie z tradycją, można śpiewać do 2 lutego.
 4. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.
 5. Przez cały tydzień na Mszy św. o godz. 18:00, tzw. Mszy Kolędowej, będziemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii i w specjalnym nabożeństwie polecać mieszkańców kolejnych ulic. W tym tygodniu:

– 11 stycznia (poniedziałek) – Mieszkańcy ulic: Hiacyntowa, Irysów, Konwaliowa, Malwy, Lawendowa, Magnolii.

– 12 stycznia (wtorek) – Mieszkańcy ulic: Paproci, Poświaty, Promienna, Sasanki, Słonecznej Polany, Stokrotki.

– 13 stycznia (środa) – Mieszkańcy ulic: Cieplarniana, Brzozowy Lasek, Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Dzikiej Róży, Kalinowa, Łagodna, Piotrusia Pana.

– 14 stycznia (czwartek) – Mieszkańcy ulic: Jana Pawła II domki i bloki: 218 i 220.

– 15 stycznia (piątek) – Mieszkańcy ulic: Jana Pawła II bloki nr 23, 25, 31.

– 16 stycznia (sobota) – Mieszkańcy ulic: Jana Pawła II bloki nr 33, 35, 37.

Podczas Nabożeństwa przekazujemy okolicznościowe słowo przygotowane przez Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego zawierające również propozycję modlitwy do odprawienia w domu z całą rodziną.

 1. Codziennie o godz. 17:20 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez Parafian.
 2. W Niedzielę 17 stycznia będziemy obchodzili II Niedzielę Zwykłą rozpoczynającą tydzień modlitw o jedność chrześcijan obchodzony w tym roku pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczymy na spłatę zobowiązań.
 3. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy „Lekarstwo na zło” – red. Krzysztofa Ziemca oraz przypomnienie ks. prof. Roberta Skrzypczaka o podstawowych prawdach wynikających ze Chrztu Świętego. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe wywiady: z benedyktynem O. Leonem Knabitem i dominikaninem O. Michałem Paluchem. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, oraz dla dzieci Anioł Stróż i Miłujcie się dla młodzieży.
 5. Kancelaria przez cały styczeń będzie czynna tylko we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513949094.
 6. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Przez cały styczeń zapraszamy na specjalną Mszę św. o godz. 18:00 w intencji mieszkańców kolejnych ulic. Szczegółowy plan podany jest w dodatku do gazetki.
 7. Można już dokonywać odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.
 8. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dbajmy o siebie i okazujmy życzliwość!