1.  Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online.
 2. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 4. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na Misje. Poświęcenie kredy i kadzidła odbędzie się po każdej Mszy Świętej.
 5. W I czwartek miesiąca Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.
 6. W Niedzielę 10 stycznia będziemy przeżywali Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego, kolędy można śpiewać do 2 lutego.
 7. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy bardzo ciekawe artykuły o świętym Józefie, patronie roku, od którego wiele możemy się nauczyć w naszej drodze do świętości. Na regale z prasą są już styczniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej oraz dla dzieci Anioł Stróż i nowe czasopismo Staś. Jest też specjalna gazeta komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji, przygotowująca nas do Uroczystości Objawienia Pańskiego, która jest świętem patronalnym dzieł misyjnych.
 9. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513949094.
 10. Zachęcamy do nabywania za dobrowolną ofiarę naszego parafialnego kalendarza, który jest wyłożony na stolikach za ławkami.
 11. W tym roku, ze znanych powodów, nie będzie tradycyjnych orszaków Trzech Króli. Na stoliku w kruchcie kościoła są śpiewniki z kolędami i korony, które można po Mszy św. ze sobą zabrać, by zgodnie z zachętą organizatorów tego niezwykłego wydarzenia, 6 stycznia – w dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego, choć w symboliczny sposób, wziąć udział w orszakach rodzinnych do szopek i miejsc kultu związanych ze świętami i tradycją kolędowania na ulicach.
 12. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Przez cały styczeń zapraszamy na specjalną Mszę św. o godz. 18:00 w intencji mieszkańców kolejnych ulic. Szczegółowy plan podany jest w dodatku do gazetki. Jutro zapraszamy mieszkańców ulic: Chabrów, Dziewanny, Fiołków, Kolendrowej, Krokusów, Leśnych Ziół i Macierzanki. Nie wszystkie ulice zmieściły się w styczniu, będzie jeszcze dodatek w lutym.
 13. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Na półce pod stolikiem z gazetkami są maseczki ochronne. Można z nich korzystać w kościele, można też zabrać ze sobą. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dbajmy o siebie i okazujmy życzliwość!