1. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz złożone w II dzień świąt na budowę kościołów.

2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. Opiece Bożej polecamy wszystkie rodziny naszej parafii. Po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. prowadzoną przez KSM.

3. W poniedziałek przypada święto Świętych Młodzianków. W tym tygodniu przeżywamy oktawę Bożego Narodzenia, zarówno rano jak i wieczorem są jeszcze wolne intencje.

4. We czwartek 31 grudnia o godz. 18:00 będzie Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie roku. W zakrystii można zgłaszać intencje dziękczynne za dary i wszelkie łaski udzielone w mijającym roku. W związku z wprowadzeniem w sylwestra zakazu przemieszczania się po godz. 19:00 sprawozdanie duszpasterskie i gospodarcze za 2020 rok, ks. Proboszcz przedstawi w niedzielę 3 stycznia w ogłoszeniach.

5. W piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i wspomina się nadanie Najświętszego Imienia Jezus. 1 stycznia Kościół obchodzi również Światowy Dzień Pokoju. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy, można spożywać pokarmy mięsne. Msze święte będą odprawione według zwykłego porządku niedzielnego. Na początku każdej Mszy św. będzie odśpiewany Hymn do Ducha Świętego o uproszenie Bożej opieki na cały rok. Wszystkim, którzy będą pobożnie uczestniczyć w śpiewie Hymnu udziela się odpustu zupełnego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji uroczystości piątkowych księża z Komunią św. udadzą się do Chorych w sobotę, 2 stycznia, w godz. 10:00-12:00.

7. W I piątek od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona przed Mszą św. Litanią do Serca Pana Jezusa.

8. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Nie będzie zebrania Rodziny Różańcowej.

9. W Niedzielę 3 stycznia będziemy przeżywali II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.

10. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.

11. W najbliższe niedziele i uroczystości 1 i 6 stycznia, Msza Święta o godz. 10:00, będzie transmitowana online i dostępna w internecie na platformie internetowej YouTube: www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo ciekawe artykuły o świętach i obecnej sytuacji pandemicznej na świeci. W dzisiejszym wydaniu jest też dodatek: Litania do Dzieciątka Jezus i ciekawy komentarz o wywodzącym się z tradycji karmelitańskiej kulcie Dzieciątka Jezus. Na regale z prasą jest też specjalna gazeta komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji, przygotowująca nas do Uroczystości Objawienia Pańskiego, która jest świętem patronalnym dzieł misyjnych.

13. W tym roku, ze znanych powodów, nie będzie tradycyjnych orszaków Trzech Króli. Na stolikach za ławkami są śpiewniki z kolędami i symboliczne korony, które można po Mszy św. ze sobą zabrać, by zgodnie z zachętą organizatorów tego niezwykłego wydarzenia, 6 stycznia – w dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego, choć w symboliczny sposób, wziąć udział w orszakach rodzinnych do szopek i miejsc kultu związanych ze świętami i tradycją kolędowania na ulicach.

14. Jak już zapewne wszyscy wiedzą w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, ale będziemy przez cały styczeń zapraszać na specjalną Mszę św. w intencji mieszkańców kolejnych ulic. Szczegółowy plan podany jest w dodatku do dzisiejszej gazetki – opublikowany na stronie będzie 1 stycznia.

15. Zachęcamy przedsiębiorców do rozliczeń PIT oraz do przekazywania darowizn na cele kultu religijnego, które można na koniec roku odpisać od podatku dochodowego.

16. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Na półce pod stolikiem z gazetkami są maseczki ochronne. Można z nich korzystać w kościele, można też zabrać ze sobą. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dbajmy o siebie i okazujmy życzliwość!