1. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary przeznaczone na spłatę parafialnych zobowiązań oraz za „tacę online”, ofiary na budowę organów, i za ofiary przekazywane za pomocą kodu QR i aplikacji płatniczych, podczas transmisji Mszy Świętej online.
 2. Dziękujemy za ofiary przy okazji nabywania opłatków. Naszemu Organiście p. Mateuszowi i Zakrystianinowi p. Rafałowi dziękujemy za dostarczenie opłatków do domu. Jeśli do kogoś nie dotarli lub nie zastali, opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii po Mszy św.
 3. Bóg zapłać za dary dla potrzebujących. Całemu Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych.
 4. Dziękujemy za upominki dla dzieci w ramach akcji „spełniamy marzenia” oraz za dary ofiarowane potrzebującym i dla Domu Pomocy Społecznej w Międzylesiu.
 5. Ministranci przy wyjściu z kościoła, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzają kalendarz parafialny. Zgodnie z intencją ofiarodawców kalendarza, ofiary złożone przy jego nabywaniu przeznaczone zostaną na budowę organów.
 6. Dziś po Mszy Św. wieczornej do godz. 20:00 KSM zaprasza na  adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. We wtorek, 22 grudnia o 6:45, będzie podsumowanie Rorat z udziałem dzieci. Zapraszamy serdecznie – będą niespodzianki i nagrody dla najwytrwalszych. Figurka Niepokalanej Maryi, powędruje na stałe do kolejnej rodziny naszej parafii.
 8. Spowiedź przedświąteczna – codziennie 20 min. przed każdą Mszą św. Dodatkowo ostatnia szansa na spowiedź będzie w środę 23 grudnia od 17:00 – do ostatniego penitenta.
 9. Odpowiadając na apel biskupów, by ułatwić wiernym świętowanie, w czasie Bożego Narodzenia i w Nowy Rok będzie więcej Mszy w naszym kościele: Pasterkę tradycyjnie odprawimy o północy. Uroczystej Mszy będzie przewodniczył bp. Jacek Grzybowski. W związku z ograniczeniami co do ilości osób w kościele, żeby na Pasterce nie marznąć na zewnątrz będzie dodatkowa Msza Wigilijna Bożego Narodzenia przed Pasterką o godz. 22:00. Zapraszamy szczególnie osoby starsze, i tych, którzy chcą radośnie świętować Narodziny Chrystusa.
 10. W pierwszy dzień Świąt 25 grudnia będzie dodatkowo Msza św. o 8:00, której zwyczajowo po Pasterce nie było.
 11. 26 grudnia Msze Święte będą odprawiane jak w niedzielę. Ofiary składane w drugi dzień Świąt do puszek przeznaczamy na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
 12. Pasterka i Msza św. o godz. 10:00 w pierwszy i drugi dzień świąt będą transmitowane online.
 13. W Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia, na Mszy św. o godz. 13:00 dokonamy obrzędu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz oddania Małżonków i całych Rodzin pod opiekę Świętej Rodziny. Intencje za małżonków można zamawiać w zakrystii.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania przygotowała młodzież z KSM.
 15. Wczoraj w Katedrze Warszawsko-Praskiej ks. Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjął święcenia biskupie. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski.
 16. Kancelaria parafialna, w tym tygodniu czynna będzie tylko w poniedziałek i we środę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.
 17. W niedzielę Msza św. o godz. 10:00 jest transmitowana online i dostępna w internecie na platformie internetowej YouTube: www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Gościu Niedzielnym i w Idziemy są piękne artykuły i świąteczne dodatek: Obrzędy Wigilii chrześcijańskiej.
 19. Jak już zapewne wszyscy wiedzą w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, ale będziemy przez cały styczeń zapraszać na specjalną Mszę św. w intencji mieszkańców kolejnych ulic. Za tydzień podamy szczegółowy plan.
 20. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Na półce pod stolikiem z gazetkami są maseczki ochronne. Można z nich korzystać w kościele, można też zabrać ze sobą. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dbajmy o siebie i okazujmy życzliwość!