1. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół oraz za „tacę online” i ofiary na budowę organów. Na stronie parafialnej i podczas transmisji Mszy świętych i została uruchomiona nowa, łatwiejsza forma, przekazywania ofiar za pomocą kodu QR i aplikacji płatniczych.

2. Dziękujemy za upominki dla dzieci w ramach akcji „spełniamy marzenia” oraz za dary ofiarowane potrzebującym  i dla Domu Pomocy Społecznej w Międzylesiu.

3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na paczki dla potrzebujących i zakup środków do pielęgnacji chorych i podopiecznych DPS.

4. Pod chórem młodzież z KSM rozprowadza własnoręcznie upieczone pierniki oraz bożonarodzeniowe kartki pocztowe i siano na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na rozwój KSM w naszej parafii.

5. W kiosku, pod chórem, jeszcze tylko dziś są dostępne świece świąteczne. Są też książki, które poruszają ważne tematy dotyczące życia ludzkiego, aborcji i ludzkiej płciowości.

6. Ministranci przy wyjściu z kościoła, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzają kalendarz parafialny. Zgodnie z intencją ofiarodawców kalendarza, ofiary złożone przy jego nabywaniu przeznaczone zostaną na budowę organów.

7. Dziś po Mszy Św. wieczornej do godz. 20:00 KSM zaprasza na  adorację Najświętszego Sakramentu.

8. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywali: w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.

9. Nasz Organista Mateusz i Zakrystianin Rafał roznoszą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zostali wyposażeni w identyfikatory z logo i stemplem parafii, a ich zdjęcia zostały zamieszczone na stronie internetowej. Dostarczanie opłatków, z zachowaniem wytycznych sanitarnych, odbędzie się w godz. 19:00-21:30, w sobotę od godz. 10:00.  W tym tygodniu rozpoczną od bloków przy ul. Dworkowej. W dalszej kolejności będą ulice odchodzące i przyległe do Dworkowej oraz w okolicy budowanej trasy S8. Od czwartku opłatki będą roznoszone po drugiej stronie Traktu Brzeskiego i w Sulejówku. Opłatki można nabywać również w zakrystii i kancelarii.

10. We czwartek, SNE „Woda żywa”, zaprasza po Mszy św. wieczornej, na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

11. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

12. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat ks. Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w posłudze biskupiej.

13. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań.

14. Za tydzień po Mszy Świętej wieczornej, do godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania przygotowała młodzież z KSM.

15. Kancelaria parafialna, w tym tygodniu czynna będzie we środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513 949 094.

16. W niedzielę Msza św. o godz. 10:00 jest transmitowana online i dostępna w internecie na platformie internetowej YouTube www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna.

17. W Niedzielę Świętej Rodziny – 27 grudnia – podczas Mszy św. o godz. 13:00, odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich świętujących w tym roku jubileusze i rocznice małżeństwa. Intencje zgłaszać można w zakrystii i kancelarii.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: trzecią część adwentowego cyklu „Objawiło się Życie” oraz felietony o cudownym wizerunku Matki Bożej z Guadalupe i o świętych, których ciała po śmierci nie uległy zniszczeniu. W Idziemy przeczytamy o przyczynach i skali prześladowań chrześcijan i dlaczego Zachód milczy wobec tego dramatu oraz: co ma wspólnego czystość serca z odwagą proszenia o rzeczy po ludzku niemożliwe.  Na regale z prasą jest też Rycerz Niepokalanej, Tak Rodzinie oraz dla najmłodszych nowy miesięcznik „Staś” z papierową szopką do złożenia i wieloma atrakcjami dla dzieci.

19. Na półce pod stolikiem z gazetkami są maseczki ochronne. Można z nich korzystać w kościele, można też zabrać ze sobą.

20. Rozpoczynamy akcję przekazywania 1 % podatku dochodowego na cele Caritas i działalność charytatywną naszej parafii. Więcej informacji na ulotkach. Przypominamy tylko, by w rozliczeniu PIT, w rubryce cel szczegółowy wpisać: „parafia św. Hieronima”.

21. Na stronie diecezjalnej: www.diecezja.waw.pl oraz na stronie Radia Warszawa www.radiowarszawa.com.pl znajdziemy wiele propozycji na adwentowe dobre uczynki, wsparcie potrzebujących i przedświąteczne gesty miłości.

22. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Dbajmy o siebie i okazujmy życzliwość!