1. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół oraz za „tacę online” i ofiary na budowę organów. Na stronie parafialnej i podczas transmisji Mszy świętych i została uruchomiona nowa, łatwiejsza forma, przekazywania ofiar za pomocą kodu QR i aplikacji płatniczych.
 2. Dziękujemy Kwestarzom za przeprowadzenie zbiórki kwartalnej na budowę organów.
 3. Dziękujemy naszym parafianom za ofiarowane maseczki ochronne, można je zabrać spod stolika z gazetkami.
 4. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Nauki głosi Ks. Kan. Roman Kot. Program rekolekcji podany jest w dodatku do gazetki. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00 będzie transmitowana online na platformie internetowej YouTube. W programie zostały też przewidziane nauki dla dzieci, ponieważ szkoły pracują w trybie online, nie będzie typowych rekolekcji szkolnych, prosimy rodziców, babcie i dziadków o pomoc w przyprowadzeniu dzieci do kościoła. Podczas nauk dla dzieci będzie możliwości spowiedzi. Owocem wymiernym naszych rekolekcji niech będą dary dla potrzebujących. Kosze na produkty spożywcze wystawione są za ławkami. Prosimy też o wsparcie dla Domu Pomocy na Przedwiośniu. Kartki z wykazem kosmetyków i potrzebnych środków do pielęgnacji chorych i podopiecznych są na stolikach.
 5. Pod chórem młodzież z KSM rozprowadza własnoręcznie upieczone pierniki oraz bożonarodzeniowe kartki pocztowe. Zebrane ofiary będą przeznaczone na rozwój KSM w naszej parafii.
 6. W kiosku, pod chórem, są dostępne świece świąteczne i zestawy kolędowe. Są też książki, które poruszają ważne tematy dotyczące życia ludzkiego, aborcji i ludzkiej płciowości.
 7. Ministranci przy wyjściu z kościoła, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzają kalendarz parafialny. Zgodnie z intencją ofiarodawców kalendarza, ofiary złożone przy jego nabywaniu przeznaczone zostaną na budowę organów.
 8. Dziś po Mszy Św. wieczornej do godz. 20:00 KSM zaprasza na  adorację Najświętszego Sakramentu.
 9. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywali:  w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, we czwartek wspomnienie NMP Loretańskiej, w sobotę wspomnienie NMP z Guadalupe.
 10. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obowiązuje rekolekcyjny porządek Mszy świętych. Dodatkowo o godz. 12:00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Podczas Mszy św. o godz. 20:00 odbędzie się obrzęd powołania kolejnej Róży Różańcowej w naszej parafii.
 11. P. Mateusz Gołębiewski, nasz organista i p. Rafał Michalczyk, nasz zakrystianin roznoszą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nikt poza nimi nie został upoważniony do roznoszenia opłatków. Zostali oni wyposażeni w identyfikatory z logo i stemplem parafii, a ich zdjęcia zostały zamieszczone na stronie internetowej. Dostarczanie opłatków do naszych domów, z zachowaniem wytycznych sanitarnych, odbędzie się w godz. 19:00-21:30. W tym tygodniu rozpoczną od ul. Cienistej i bloków przy ul. Jana Pawła II. Następnie ul. Jutrzenki i przyległe oraz rejon ul. Cieplarnianej, Jeździeckiej, Pogodnej i Ułańskiej. W sobotę, przez cały dzień,  ul. Gościniec i Trakt Brzeski. Opłatki można nabywać również w zakrystii i kancelarii.
 12. W sobotę o godz. 10:00 w kościele odbędzie się odprawa liturgiczna dla kandydatów i ich rodzin, przed niedzielną promocją ministrancką.
 13. W sobotę 12 grudnia o godz. 19:00 w kościele odbędzie się konferencja chrzcielna dla rodzin, które 13 grudnia i w święta, planują chrzest dzieci.
 14. Za tydzień młodzież z KSM będzie rozprowadzać własnoręcznie upieczone pierniki oraz bożonarodzeniowe kartki pocztowe. Zebrane ofiary będą wspierać rozwój KSM w naszej parafii.
 15. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła parafialnej Caritas i świąteczne paczki dla potrzebujących.
 16. Za tydzień po Mszy Św. wieczornej, do godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania przygotowała młodzież z KSM.
 17. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 przyjmiemy 3 kandydatów do grona ministrantów.
 18. Kancelaria parafialna, w tym tygodniu z racji rekolekcji czynna będzie tylko w sobotę w godz. 9:00-10:00. W sprawach pilnych można kontaktować się tel.: 513 949 094.
 19. W niedzielę Msza św. o godz. 10:00 jest transmitowana online i dostępna w internecie na platformie internetowej YouTube www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna.
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym  polecamy: Rekolekcje adwentowe i artykuły w obronie św. Jana Pawła II – jego świętość jest nie do podważenia. W Idziemy znajdziemy szczegółowe przedstawienie sylwetki nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji. Kilka artykułów poświęconych jest też pięknie, sile i urokowi kobiet. W dzisiejszym numerze jest też dodatek o prawdziwej ekologii „Caritas Laudato Si”. Na regale z prasą są też grudniowe miesięczniki: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak Rodzinie i Anioł Stróż dla najmłodszych.
 21. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa. Za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. Komunii Świętej na rękę udzielamy przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
 22. Przypominamy, że przygotowane prezenty z serduszkami w ramach akcji „spełniamy marzenia”, przynosimy do niedzieli 13 grudnia do zakrystii.