1. Z radością informujemy, że w miniony czwartek, ks. prałat Jacek Grzybowski został mianowany biskupem pomocniczym naszej diecezji. Nowy Ksiądz Biskup jest znany naszym parafianom, wielokrotnie gościliśmy go w naszej parafii, w 2018 r. głosił w rekolekcje wielkopostne i sprawował Mszę Wieczerzy Pańskiej w Wieki Czwartek a w tym roku głosił nauki dla młodzieży KSM. Księdza Biskupa Jacka polecamy modlitwom naszych parafian.

2. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół oraz za „tacę online” i ofiary składane na budowę organów. Podczas transmisji Mszy świętych i na stronie parafialnej została uruchomiona nowa, łatwiejsza forma, przekazywania ofiar za pomocą kodu QR i aplikacji płatniczych.

3. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Roraty odprawiamy tradycyjnie w dni powszednie o godz. 6:45. W ramach lepszego przygotowanie do świąt, pragniemy otworzyć nasze serca na potrzeby bliźnich. W ramach akcji pt.; „Spełniamy Marzenia”. Po Mszach św. w zakrystii można wylosować serduszko z informacją o marzeniu konkretnego dziecka z Domu Dziecka w Międzylesiu. Przygotowane prezenty prosimy dostarczać do 13 grudnia włącznie. W tygodniu przed świętami zostaną one dostarczone dzieciom z Domu Dziecka. Pod figurą św. Antoniego są też przegotowane kosze na produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących.

4. Pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów. W kiosku są już dostępne świece świąteczne i zestawy kolędowe. Są też książki, które poruszają ważne tematy dotyczące życia ludzkiego, aborcji i ludzkiej płciowości.

5. Ministranci przy wyjściu z kościoła, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzają kalendarz parafialny. Zgodnie z intencją ofiarodawców kalendarza  ofiary złożone przy nabywaniu kalendarza przeznaczone zostaną na budowę organów.

6. Dziś po Mszy Św. wieczornej do godz. 20:00 KSM zaprasza na  adorację Najświętszego Sakramentu.

7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, we czwartek świętego Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbarę dziewicę i męczennicę.

8. Od jutra p. Mateusz Gołębiewski, nasz organista i p. Rafał Michalczyk, nasz zakrystianin będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nikt poza nimi nie został upoważniony do roznoszenia opłatków. Ponieważ nie wszyscy jeszcze poznali nowego organistę i zakrystianina, zostali oni wyposażeni w identyfikatory z logo i stemplem parafii, a ich zdjęcia zostały zamieszczone na stronie internetowej. Dostarczanie opłatków do naszych domów, z zachowaniem wytycznych sanitarnych, odbędzie się w godz. 19:00-21:00, w tym tygodniu wg następującego porządku: pon.-wt.: mieszkańcy ulicy Rumiankowej oraz wszystkie ulice przyległe do niej i odchodzące od przyległych. We środę i czwartek cała zachodnia strona ul. Jana Pawła oraz wszystkie ulice od Jana Pawła w stronę lasu i do granicy parafii na ul. Marmurowej. W piątek bloki przy ul. Jana Pawła. Opłatki można nabywać również w zakrystii i kancelarii.

9. W I czwartek miesiąca Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.

10. W I piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja i Różaniec oraz Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wznowimy uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Przypominamy, że zgodnie z objawieniami Pana Jezusa istotą nabożeństwa pierwszopiątkowego jest Komunia Św. wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.

11. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Nauki wygłosi Ks. Kan. Roman Kot. Program rekolekcji podany jest w dodatku do dzisiejszej gazetki. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00 będzie również transmitowana online na platformie internetowej YouTube.

13. Za tydzień młodzież z KSM będzie rozprowadzać własnoręcznie upieczone pierniki oraz bożonarodzeniowe kartki pocztowe. Zebrane ofiary będą wspierać rozwój KSM w naszej parafii.

14. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pomoc materialną Kościoła na Wschodzie.

15. Za tydzień po Mszy Św. wieczornej, do godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania przygotowała młodzież z KSM.

16. Kancelaria parafialna, w czasie pandemii, będzie czynna we środę w godz. 19:00-20:00 i w sobotę w godz. 9:00-10:00. W sprawach pilnych można kontaktować się tel.: 513 949 094.

17. W każdą niedzielę Msza św. o godz. 10:00 jest transmitowana  online i dostępna w internecie na platformie internetowej YouTube www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym  polecamy: „Adwentowe rekolekcje o tym, jak w kryzysie odnaleźć światło”. Jest też ciekawa rozmowa z O. Jackiem Salijem o Kościele i odchodzeniu młodych od wiary. W Idziemy znajdziemy wskazówki, jak w lockdownie owocnie przeżyć adwent. Do dzisiejszego numeru została dołączona również płyta z propozycją osobistych rekolekcji. Na regale z prasą są też grudniowe miesięczniki: Różaniec, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, Tak Rodzinie i Anioł Stróż.

19. Informację na temat formy tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą podamy w późniejszym czasie, po uzyskaniu informacji i wytycznych naszego Księdza Biskupa.

20. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa. Za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. Komunii Świętej na rękę udzielamy przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.