1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół, na budowę organów oraz złożone w minioną niedzielę na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 2. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i troski o nasz kościół oraz za „tacę online”.
 3. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy Młodym z KSM za ciekawe pomysły i liczne inicjatywy duszpasterskie oraz przykład pięknego wzrastania w wierze Życzymy wytrwałości i wielu naśladowców. Liturgicznej Służbie Ołtarza: Ceremoniarzom, Lektorom i Ministrantom, dla których dzisiejsza uroczystość to szczególny dzień duchowego odnowienia przyrzeczeń wiernej służby Jezusowi, dziękujemy za wzorową służbę i piękną oprawę liturgiczną Mszy św. i nabożeństw w naszej parafii. Z radością witamy też, dziś promowanych, 8 nowych ministrantów.
 4. Pod chórem trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów. W kiosku pod chórem są też dostępne książki poruszające ważne tematy w obronie życia. „Jak rozmawiać o aborcji”, „Kompendium niezbędnej wiedzy w obronie życia”, oraz o ideologii gender „Utopia tęczowej rewolucji”. Wszystkie te książki mogą być pomocą przy podejmowaniu rozmów zarówno z młodzieżą i najbliższymi oraz mogą posłużyć w zdobywaniu właściwych i przekonujących argumentów w dyskusji na ważne tematy dotyczące życia ludzkiego, aborcji i ludzkiej płciowości.
 5. Dziś po Mszy Św. wieczornej do godz. 20:00 KSM zaprasza na  adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy we czwartek świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 7. Codziennie o godz. 17:20. zapraszamy na Różaniec i wspólną modlitwę w intencjach Kościoła, naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin.
 8. We wtorek o godz. 19:00, w kościele odbędzie się  spotkanie Rady Duszpasterskiej i Odpowiedzialnych wszystkich parafialnych grup i wspólnot.
 9. We czwartek po Mszy wieczornej Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30;
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do człowieka. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Za tydzień na wszystkich Mszach dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Opłatki będą też tradycyjnie roznoszone do naszych domów. W tym roku uczynią to, z zachowaniem przepisów sanitarnych, p. Mateusz Gołębiewski, nasz Organista i p. Rafał Michalczyk, nasz Zakrystianin. Zapowiadamy też,  że zaplanowane na 6-9 grudnia rekolekcje adwentowe odbędą się. Nauki wygłosi Ks. Kan. Roman Kot. Nie będzie rekolekcji szkolnych. Roraty będziemy odprawiać z zachowaniem norm sanitarnych codziennie o 6:45. Informację na temat formy tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą podamy w późniejszym czasie, po uzyskaniu informacji i wytycznych naszego Księdza Biskupa.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej KSM zaprasza na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 12. Ofiary składane za tydzień na tacę w całości przeznaczymy na spłatę zobowiązań za prace kamieniarskie.
 13. Do końca listopada kancelaria parafialna będzie czynna we środę w godz. 19:00-20:00 i w sobotę w godz. 9:00-10:00. W sprawach pilnych można kontaktować się tel.: 513 949 094.
 14. W każdą niedzielę Msza św. o godz. 10:00 jest transmitowana  online Mszy Św. na platformie internetowej YouTube www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna.
 15. Młodzież z naszego Liceum oferuje pomoc osobom potrzebującym w czasie pandemii. Szczegóły akcji są dostępne na stronie liceum: 163lo.waw.pl. 
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym  polecamy artykuł „Proszę wstać! Sąd idzie”, wyjaśniający jak będzie wyglądał i czego będzie dotyczył sąd  po naszej śmierci. ”W Idziemy polecamy wstępniak ks. Henryka Zielińskiego, a także artykuł ks. Jacka Grzybowskiego „Wojna idei”, aby lepiej zrozumieć przyczyny tego wszystkiego co obecnie dzieje się w naszym kraju. Natomiast w listopadowym numerze „Tak Rodzinie” polecamy reportaż „Świat na niebiesko” – o tym, że autyzm to nie choroba. Jest też wiele wskazówek i przykładów jak sobie radzić ze stratą bliskiej osoby.
 17. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa. Za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. Komunii Świętej na rękę udzielamy przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.