1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów.

2. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie dzieciom, za wspólną modlitwę podczas Nabożeństwa Październikowego. Nie rezygnujmy jednak z modlitwy różańcowej w domach. Przypominamy, że Różaniec odmawiany jest też codziennie w naszym kościele o 17:20 (od 1 do 8 listopada – o godz. 17:15). Zachęcamy do dołączenia do Nowenny Różańcowej, która trwa do 4 listopada, zapisy na stronie parafialnej. Można też włączyć się w akcję Różaniec do granic nieba.

3. Dziękujemy mężczyznom za społeczną akcję patrolowania i ochrony naszego kościoła przed atakami i agresywnymi formami zachowań niektórych osób.

4. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas, szczególnie podejmowane w czasie pandemii.

5. Dziś po Mszy Św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory.

6. W liturgii tym tygodniu: jutro obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z tej okazji będą odprawione w naszym kościele o g. 7:00, 9:00 i 18:00, po Mszy wieczornej odbędzie się Nabożeństwo z procesją za Zmarłych i czytanie wypominków jednorazowych. We środę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.

7. Wypominki jednorazowe na jutrzejszą Mszę można zgłaszać tylko jeszcze dziś. Wypominki całoroczne przyjmujemy do przyszłej niedzieli włącznie w zakrystii i kancelarii.

8. W związku z pandemią Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret o odpustach. Przez cały listopad, a nie tylko od 1 do 8 listopada, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

9. Intencje na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

10. W I czwartek miesiąca Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.

11. W I piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja i Różaniec oraz Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wznowimy uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Przypominamy, że zgodnie z objawieniami Pana Jezusa istotą nabożeństwa pierwszopiątkowego jest Komunia Św. wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.

12 W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

13. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Kościół prześladowany. Rozpoczniemy też kwartalną zbiórkę na budowę organów.

14. Wznowiliśmy transmisję online Mszy Św. niedzielnej o godz. 10:00 z naszego kościoła na platformie internetowej YouTube: www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna.

15. Młodzież z naszego Liceum oferuje pomoc osobom potrzebującym w czasie pandemii. Osobą koordynującą akcją jest przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Szczegóły na stronie liceum: 163lo.waw.pl.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o Czyśćcu, który jest przejawem miłosierzia Bożego i o duszach, którym możemy pomóc naszą modlitwą. W Idziemy polecamy artykuł „Co zamiast zniczy” , czyli co zrobić gdy nawiedzenie cmentarzy jest niemożliwe. Oraz „O co chodzi w odpustach za Zmarłych” wyjaśnia O. Jacek Salij. Jest też informacja o akcji Różaniec do granic nieba.

17. Dziękujemy dzieciom i całym rodzinom za udział w konkursie „Każdy może być świętym”. Nagrody zostaną wręczone za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11:30. Młodzieży z KSM dziękujemy za przygotowanie całej akcji.

18. Dziękujemy za przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa. W kościele za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. Komunii Świętej na rękę udzielamy przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w pozostałych miejscach do ust. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.