1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów, dzieła misyjne Kościoła i złożone dziś na spłatę zobowiązań parafialnych.
 2. Ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na diecezjalny Dom św. Faustyny w Ostrówku.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe. Przez cały miesiąc o godz. 17:15.
 4. Zapowiadamy internetowy konkurs różańcowy, szczegóły podamy w tym tygodniu na parafialnej stronie internetowej i Facebooku.
 5. Dziś po Mszy Świętej wieczornej KSM zaprasza na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 (z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych).
 6. Planowane na poniedziałek 26 października spotkanie formacyjne dla młodzieży, która 12 listopada przyjmie sakrament bierzmowania, zostaje odwołane. Więcej informacji podamy w innym terminie.
 7. W tym tygodniu w liturgii: we środę przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
 8. Intencje na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. We czwartek, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19:30 (z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych).
 10. We czwartek, o godz. 19:30 w kościele, Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne (z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych).
 11. Z powodu najnowszych wytycznych epidemicznych zawieszamy wszystkie sobotnie zbiórki Kandydatów i Ministrantów.
 12. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na działalność parafialnej Caritas.
 13. Od 1 listopada, na prośbę parafian i z powodu ograniczeń w kościele, wznawiamy transmisję online Mszy Świętej niedzielnej o godz. 10:00 z naszego kościoła na platformie internetowej YouTube:

                  www.youtube.com/c/ParafiaHieronimaStaraMilosna

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu w naszej parafii odprawione będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. W tym roku z przyczyn epidemicznych nie będzie Mszy Świętej na miejscowym cmentarzu.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł odpowiadający na pytanie czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Bożą czy też wyłącznie błędem ludzkim? W Idziemy polecamy artykuł „życie jest darem” wyjaśniający dlaczego powinno się chronić każde poczęte życie ludzkie, a także wiele porad, w tym trudnym epidemicznym czasie wzrostu zakażeń i zachorowań.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z przykrością informuje że „Dzień ze świętymi” przygotowany dla dzieci, z powodu epidemii, nie może się odbyć w taki sposób jak był planowany, ale odbędzie się w innej formie. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do nagrania piosenki „Każdy może być święty” oraz przysyłania zdjęć w strojach swoich patronów. Dla każdego nagroda niespodzianka. (szczegóły na parafialnej stronie internetowej i Facebooku).
 4. Można zgłaszać imiona Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych 2 listopada na Mszy św. i specjalnym nabożeństwie o godz. 18:00 i całorocznych w każdy 2 piątek miesiąca. Kartki na wypominki są przygotowane na stolikach za ławkami. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich.)
 5. Dziękujemy za przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa. W kościele za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. Prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi w czasie epidemii. Komunii Świętej tylko na rękę udzielamy przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w pozostałych miejscach do ust. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a zdrowym, aby dbali o siebie i bliźnich i nie dali się zarazić.