1.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz składane podczas zbiórki kwartalnej. Kwestarzom dziękujemy za przeprowadzenie wrześniowej zbiórki.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne. .
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na działalność parafialnej Caritas.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe. Przez cały miesiąc o godz. 17:15 rozważamy na różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (z różańcami, które w poniedziałek otrzymają ich rodzice) prosimy o prowadzenia 1, 3 i 5 dziesiątki różańca.
 5. Tradycyjnie po odpuście parafialnym w zakrystii i kancelarii można już zamawiać intencje na 2021 rok.
 6. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie Świętej Faustyny, w środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 7. W poniedziałek 5 października o godz. 19:00 odbędzie się obowiązkowe zebranie z rodzicami w sprawie organizacji I Komunii Świętej w 2021 roku. Prosimy zabrać ze sobą długopisy do wypełnienia karty zgłoszeniowej.
 8. Próba Chóru odbędzie się we środę o godz. 19:00 w sali pod zakrystią.
 9. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19:25.
 10. We czwartek Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.
 11. W piątek 9 października o godz. 19:00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Dotyczy młodzieży z par. św. Hieronima z klas ósmych Szkół Podstawowych oraz młodzieży starszej, która jeszcze nie przyjęła tego sakramentu. (Prosimy zabrać ze sobą długopisy, aby wypełnić kartę zgłoszeniową.)
 12. W sobotę w kościele odbędą się zbiórki; dla Kandydatów o godz. 9:00, dla Ministrantów o godz. 10:00. Bardzo prosimy Lektorów, Ministrantów i Kandydatów o zapisywanie się na dyżury liturgiczne.
 13. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę na próbę o godz. 10:00 w sali Domu Parafialnego.
 14. W sobotę o godz. 19:00 w kościele, odbędzie się konferencja chrzcielna, dla rodzin, które w październiku podają dzieci do Chrztu.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny dzień papieski, z tej okazji została przygotowana przez Rycerzy JPII niespodzianka, która będzie prezentowana przed każdą Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy 10 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Odbędzie się też zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy piękny artykuł o słudze Bożym Carlu Acutisie, który w najbliższą sobotę będzie ogłoszony błogosławionym. Jego geniusz i postawa wiary z pewnością zawstydzi wielu ludzi młodych. W Idziemy polecamy artykuł ks. Jacka Grzybowskiego o tym jak koronawirus nas zmienił. Na regale z prasą są już nowe egzemplarze wrześniowych numerów: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej i Anioł Stróż dla dzieci.
 17. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza dzieci na „Dzień ze świętymi” 31 października w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w godzinach porannych. W programie m.in quiz dla lepszego poznania wybranych świętych. Dla zwycięskiej drużyny nagroda. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Zgłoszenia do 18 października. Spotkanie odbędzie się, gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych dzieci.
 18. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą. W kościele za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. W niedzielę dla uczestniczących poza kościołem są włączane głośniki na zewnątrz.