1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na diecezjalne Radio Warszawa 106,2 FM.
 2. W sobotę i dziś dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej, polecamy je i całe rodziny opiece Matki Bożej.
 3. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na parafialną Caritas. W kiosku pod chórem kontynuujemy kwartalną zbiórkę dobrowolnych ofiar na budowę organów.
 4. W poniedziałek, o godz. 19:00, kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne.
 5. We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy odbędzie się zebranie Rycerzy św. Jana Pawła II, na które zapraszamy osoby pragnące należeć do tej wspólnoty.
 6. Wspólnota Ojców Tato.Net zaprasza we środę 23 września o godz. 19:00 na spotkanie w sali Domu Parafialnego. W tym roku głównym tematem spotkań będzie relacja ojca do nastoletnich dzieci.
 7. Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza we czwartek po Mszy św. na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 8. Zapraszamy na specjalne rekolekcje parafialne. W tym roku, w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa przed Odpustem parafialnym, odbędą się rekolekcje, w zamian niezrealizowanych z powodu pandemii rekolekcji wielkopostnych. Nauki wygłosi ks. Grzegorz Szubtarski z diec. zamojsko-lubaczowskiej, dr teologii, specjalista prawa kanonicznego i obrońca węzła małżeńskiego. Nauki poświęcone będą nauczaniu św. Jana Pawła II z ok. obchodzonej w tym roku 100 rocznicy narodzin Karola Wojtyły. Zapraszamy, od piątku do niedzieli, na Msze z naukami rekolekcyjnymi, Drogę Krzyżową, specjalne nabożeństwa z modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem relikwiami. Szczegółowy plan, jest dostępny na stolikach z gazetką parafialną.
 9. W sobotę wszystkich Kandydatów i Ministrantów zapraszamy na Msze Świętą rekolekcyjną o godz. 9:00. Zbiórka odbędzie się po Mszy Świętej.
 10. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę na próbę o godz. 10:00 w sali Domu Parafialnego.
 11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na odpust parafialny św. Hieronima. Msze będą odprawione jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa z rozstrzygnięciem konkursu biblijnego będzie o godz. 13:00. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.18:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez KSM. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł „powróćmy do Eucharystii” w którym znajdziemy apel i wyjaśnienie kard. Roberta Saraha, dlaczego pandemia nie powinna być okazją do eksperymentów w liturgii. Warto też przeczytać o korzystaniu z mediów społecznościowych, które są jak fala powodziowa niosąca ze sobą wszystko – skarby i śmieci. W Idziemy warto przeczytać artykuł „Pachnące Ewangelią” ks. Henryka Zielińskiego, o zamęcie który pojawia się w Kościele. W miesięczniku „Tak Rodzinie” polecamy temat numeru „Tracę wiarę i co dalej?”.
 15. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą. W kościele za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. W niedzielę dla uczestniczących poza kościołem są włączane głośniki na zewnątrz.
 16. Zapowiadamy, że zebranie z rodzicami w sprawie organizacji I Komunii Świętej w 2021 roku i zapisy dzieci planujemy 5 października o godz. 19:00.
 17. Zachęcamy do udziału w konkursie biblijnym na cześć patrona naszej parafii św. Hieronima. Na odpowiedzi czekamy do środy włącznie.
 18. PYTANIA KONKURSOWE (Ewangelia wg św. Jana)
  1. Na co, według Ewangelii św. Jana, był chory człowiek uzdrowiony przez Pana Jezusa nad sadzawką w Betsaidzie?
  2. Kogo według Ewangelii św. Jana, Jezus zapytał: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod figowcem”?
  3. Kim według Ewangelii św. Jana był Łazarz?
  4. Gdzie według Ewangelii św. Jana Jezus zadał pytanie: „Dzieci macie coś do jedzenia”?
  5. W jakich słowach według św. Ewangelii św. Jana zwrócił się Jezus do swojej Matki w czasie wesela w Kanie Galilejskiej mówiącej o braku wina?