1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i budowę organów.

2. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na Seminarium naszej diecezji.

3. Młodzieży i wszystkim dzieciom, rozpoczynającym nowy rok szkolny, życzymy obfitości darów Ducha Świętego i wytrwałości w nauce. W intencji uczniów, katechetów i nauczycieli będziemy modlić się 1 września na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 oraz podczas każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom odbędzie się w niedzielę 6 września na Mszy św. o godz. 11:30.

4. W I czwartek o godz. 18:00 Wspólnota SNE „Woda żywa” zaprasza na Mszę św. z nabożeństwem i modlitwą o powołania i za powołanych.

5. W I piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja, Koronka i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pojednania w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Adorację zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

6. W I sobotę miesiąca zapraszamy od godz. 17:00 na Adorację Pana Jezusa, rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej, Różaniec, Litanię Loretańską i Mszę św. o godz. 18:00 z Komunią Świętą wynagradzającą za bluźnierstwa przeciw Matce Bożej. Po Mszy w kościele odbędzie się zebranie Rodziny Różańcowej.

7. Pierwsze po wakacjach zebranie kandydatów i ministrantów odbędzie się w sobotę o 10:00 w kościele. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza również w sobotę na próbę o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

8. Od przyszłej niedzieli przywracamy normalny porządek Mszy św., czyli o godz.: 8:00 i 10:00 dla dorosłych, o godz. 11:30 z udziałem dzieci, o godz. 13:00 (w II i III niedzielę z Sakramentem Chrztu) i o godz. 18:00 dla dorosłych i młodzieży z przygotowaniem do Bierzmowania.

9. Za tydzień z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po Mszy św. wieczornej będą Nieszpory Eucharystyczne.

10. Przypominamy, że do spowiedzi świętej należy przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy nie ma spowiedzi.

11. Codziennie o godz. 17:20 zapraszamy na modlitwę Różańcem Świętym którą prowadzi Wspólnota Różańcowa.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” w ostatnim odcinku wakacyjnych reportaży o Sanktuariach Maryjnych przeczytamy o kulcie Matki Bożej Bardzkiej w „mieście cudów”. Ponadto w „Gościu” przeczytamy o potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często ogranicza się do karty choroby, recepty i zestawu leków. W tygodniku „Idziemy” polecamy rozmowę z lekarzem z MSWiA o tym co zrobić, by powrót dzieci do szkół był bezpieczny dla nich i ich rodzin. Zarówno w Idziemy jak i w Gościu Niedzielnym jest dodatek poświęcony 40 rocznicy powstania Solidarności. Na regale z prasą są już nowe egzemplarze wrześniowych numerów: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej i Anioł Stróż dla dzieci.

13. Zapowiadamy, że od 7 września o godz. 19:00 rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla Narzeczonych, (10 katechez) wszystkich planujących w najbliższych miesiącach ślub serdecznie zapraszamy.

14. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą. W kościele na za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. W niedzielę dla uczestniczących poza kościołem są włączane głośniki na zewnątrz.

15. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody i bezpiecznych powrotów z wakacji.

 

Przypominamy i apelujemy!


     Msze św. dla dorosłych odprawiamy w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 8:00 10:00, 13:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Podczas Mszy św. o godz. 13:00 (II i III niedziela miesiąca) sprawowany jest Sakrament Chrztu.

     Msza z udziałem dzieci i kazaniem dostosowanym do percepcji dzieci przewidziana jest o godz. 11:30. Jest to Msza z oprawą muzyczną scholi dziecięcej „Iskierki Miłości”. W odpowiedzi na wiele zgłoszeń bardzo prosimy o większą wrażliwość rodziców na poczynania dzieci w kościele. Kościół nie jest placem zabaw! Od najmłodszych lat uczmy je, że jest to jedyne, wyjątkowe miejsce i dlatego wymaga specjalnego zachowania, innego niż w domu, szkole i na boisku. Hałas, rozmowy, bieganie po kościele i zabawa podczas liturgii nikomu nie służą. W sytuacjach nadzwyczajnych, gdy dziecko płacze lub głośno gaworzy, można skorzystać z korytarza na zapleczu lub kruchty kościoła. Wokół kościoła umieszczone są głośniki, które umożliwiają uczestnictwo w liturgii jeśli dziecko z jakiś powodów wymaga nagle specjalnego potraktowania i trzeba wyjść z nim z kościoła. Jeśli z powodów nadzwyczajnych musimy z dziećmi uczestniczyć we Mszy św. poza sugerowaną godziną 11:30 prosimy o większą czujność i roztropność opiekunów oraz uszanowanie wrażliwości i potrzeb innych członków wspólnoty parafialnej, którzy przychodzą do kościoła na modlitwę i spotkanie z Bogiem w sakramentach.

     O godz. 18:00 jest Msza św. dla dorosłych i młodzieży, uwzględniając osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Często po Mszy organizowane są spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. W naszej parafii przygotowanie kolejnej grupy do bierzmowanie (uczniowie kl. 8) rozpocznie się w październiku.

   Msze św. w sobotę o godz. 18:00 odprawiane są wg formularza niedzielnego.

   Spowiedź jest 20 min. przed każdą Mszą Św. Starajmy się korzystać z tej możliwości by później z zaangażowaniem, pełni darów Bożych, uczestniczyć we Mszy św.