1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i budowę organów oraz złożone w miniona niedzielę na wsparcie poszkodowanych w Bejrucie.

. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczymy na spłatę naszych zobowiązań.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspominamy św. Bartłomieja, apostoła; we środę obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, we czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła, a w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. Kancelaria parafialna, z racji uroczystości, we środę będzie nieczynna.

5. Intencje na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Za tydzień ofiary składane do puszek przeznaczymy na Seminarium naszej diecezji.

7. Przypominamy, że do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy nie ma spowiedzi.

8. Prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach.

9. Codziennie przed Mszą Świętą wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcem świętym, którą prowadzi Wspólnota Różańcowa.

10. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą. W kościele na za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. Dla uczestniczących poza kościołem są włączane głośniki na zewnątrz.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” w wakacyjnych cyklu „Nie ma jak u Mamy” jest reportaż o Matce Bożej Królowej Tatr. Ponadto w „Gościu” znajdziemy dodatek: „Narodziny solidarności – w 40 rocznicę strajków we Wrocławiu”. W tygodniku „Idziemy” polecamy komentarz cenionego jezuity O. Kowalczyka o prawdziwej tolerancji. Jest też ciekawy artykuł na temat demografii i tego co czeka Polskę w 2100 roku. Na regale z prasą są też ostatnie egzemplarze wakacyjnych numerów Miłujcie się, Różaniec, Tak Rodzinie i Anioł Stróż dla dzieci – serdecznie polecamy.

12. Zapowiadamy, że od 7 września rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla Narzeczonych, (10 katechez) wszystkich planujących w najbliższych miesiącach ślub serdecznie zapraszamy w poniedziałki, począwszy od 7 września, o godz. 19:00.

13. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, miłego wypoczynku a dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji.