1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i budowę organów.

2. Dziękujemy Ceremoniarzowi, Wspólnotom naszej parafii oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie wielkiej Nowenny do Matki Bożej Łaskawej i za wspólną modlitwę przez ostatnie 10 dni oraz za nocne czuwanie.

3. Bóg zapłać Wspólnotom: Fatimskiej i Żywego Różańca za przygotowanie bukietów z ziół i kwiatów. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone przy nabywaniu kwiatów i ziół.

4. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na wsparcie rodzin ofiar tragedii w Bejrucie. Z tej racji, zapowiadana na dzisiejszą niedzielę, taca na spłatę naszych zobowiązań będzie przeznaczona w przyszłą niedzielę.

5. Dziś Ksiądz Biskup Romuald Kamiński dokona odsłonięcia i poświęcenia Figury Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. W imieniu Księdza Biskupa przekazujemy wszystkim Diecezjanom i Gościom zaproszenie na tę uroczystość.

6. Parafia św. Brata Alberta w Zielonej zaprasza jeszcze dziś o godz. 19:00 na patriotyczny koncert. Szczegóły w bezpłatnej gazecie „Po godzinach”, w kruchcie kościoła.

7. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspominamy św. Jacka, we czwartek przypada wspomnienie św. Bernarda, w piątek wspomnienie św. Piusa X, a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

8. Intencje na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II, która przypada w najbliższą sobotę, można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach.

10. Codziennie przed Mszą Świętą wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcem świętym, którą prowadzi Wspólnota Różańcowa.

11. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” w kolejnym odcinku wakacyjnych reportaży przeczytamy o najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce. Ponadto w „Gościu” znajdziemy przestrogę przed sektami i pseudokatolickimi wspólnotami np. z Oławy, czy ruchu wokół suspendowanego ks. Natanka. W tygodniku „Idziemy” polecamy wywiad z ks. Biskupem Romualdem Kamińskim zatytułowany „Testament obrońców Polski” oraz artykuły i felietony związane z 100-leciem Bitwy Warszawskiej. Na regale z prasą są też ostatnie egzemplarze wakacyjnych numerów Miłujcie się, Różaniec, Tak Rodzinie i Anioł Stróż dla dzieci – serdecznie polecamy.

13. Zapowiadamy, że od 7 września rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla Narzeczonych, (10 katechez) wszystkich planujących w najbliższych miesiącach ślub serdecznie zapraszamy w poniedziałki, począwszy od 7 września, o godz. 19:00.

14. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, miłego wypoczynku a dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji.