1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i budowę organów.

2. Dziękujemy ofiarodawcom, za dary dla Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, Marcinowi Wojence dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

3. Dziś, i do piątku włącznie, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, czas na prywatną adorację w ciszy i Apel Jasnogórski z rozważaniami o godz. 21:00. Zwieńczeniem modlitw i duchowych starań będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia. Pod chórem, można zapisywać się na listę do adoracji.

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek przeżywamy święto św. Wawrzyńca, we wtorek przypada wspomnienie św. Klary, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

5. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki diecezji warszawsko-praskiej. Msze św. w naszym kościele będą odprawione wg wakacyjnego porządku niedzielnego: 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00. Tego dnia przeżywamy 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – określanej mianem „Cudu nad Wisłą”. Z racji uroczystości kancelaria w sobotę będzie nieczynna. Wykaz wszystkich uroczystości związanych z obchodami 100lecia wydarzeń z 1920 roku został zamieszczony na ostatniej stronie gazetki. Polecamy ciekawą książkę dla dzieci o „Cudzie nad Wisłą” i sanktuarium w Radzyminie. Książka dostępna jest za dobrowolną ofiarę na stolikach z gazetką.

6. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań.

7. Przypominamy, że do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy nie ma spowiedzi.

8. Prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach.

9. Codziennie przed Mszą Świętą wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcem świętym, którą prowadzi Wspólnota Różańcowa.

10. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wakacyjny cykl reportaży o sanktuariach maryjnych w Polsce. W kolejnym odcinku przeczytamy o Sanktuarium w Rywałdzie, gdzie króluje Matka wszystkich poszukujących pocieszenia i pokoju ducha. Ponadto w „Gościu” o obronie podpalanych i niszczonych kościołów we Francji i o aktualnym ostatnio temacie w mediach tzw. Konwencji Stambulskiej. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł cenionego biblisty ks. prof. Chrostowskiego, w którym podkreśla, że Pan Bóg, aby zaradzić samotności mężczyzny, nie stworzył jeszcze jednego mężczyznę, tylko kobietę! Jest też wywiad z psychologiem i psychoterapeutką o różnicach płci i co z tego wynika.

12. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, miłego wypoczynku a dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji.
 

Program obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą

13 sierpnia – uroczysta Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w kościele Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku, w miejscu, skąd wyruszyły na front oddziały młodzieży akademickiej i gimnazjaliści wraz z ks. Ignacym Skorupką.

14 sierpnia Msza św. polowa o godz. 17.00 przy pomniku w Wólce Radzymińskiej, w miejscu bitwy i ukazania się Matki Bożej. Tego samego dnia złożenie wieńców o godz. 21.00 w Ossowie, przy krzyżu ustawionym w miejscu śmierci ks. Skorupki.

15 sierpnia – Uroczystości centralne: Msza św. o godz. 9.30 przy kaplicy w Ossowie, pod przewodnictwem i z homilią ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który również ukoronuje Obraz Matki Bożej z tutejszej kaplicy. O godz. 17.00 w Radzyminie, na cmentarzu, gdzie pochowani są oficerowie i żołnierze polegli w Bitwie Warszawskiej, Msza św. pod przewodnictwem abpa. Wojciecha Polaka, Prymas Polski.

16 sierpnia w Radzyminie, w parafii Św. Jana Pawła II, podczas Mszy św. o godz. 12.00. nastąpi odsłonięcie i poświęcenie figury Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.

17 sierpnia w Mińsku Mazowieckim, w parafii Narodzenia NMP uroczystej Msza św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. To tutaj po zwycięskiej batalii zatrzymał się ze swoimi oddziałami gen. Józef Haller, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski i za zwycięstwo. Uczynił to przed obrazem Matki Bożej Anielskiej, która od tej chwili zaczęła być nazywana Matką Bożą Hallerowską.