1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i budowę organów oraz składane dziś do puszek na dzieła parafialnej Caritas.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary dla Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

3. Dziś, po Mszy o godz. 12:00 będzie litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej będą Nieszpory Eucharystyczne.

4. Z racji Święta Matki Bożej Anielskiej, dziś można otrzymać odpust zupełny (tzw. Porcjunkuli), za nawiedzenie katedry, konkatedry, bazyliki lub kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Dlatego nasz kościół będzie otwarty przez cały dzień. Na stolikach za ławkami będą materiały dotyczące święta i odpustu Porcjunkuli.

5. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w sobotę wspomnienie św. Dominika.

6. Od środy, zgodnie z apelem biskupa Romualda Kamińskiego, rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny. Każdego dnia od 5 do 14 sierpnia po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec prowadzony każdego dnia przez inną Wspólnotę naszej parafii, czas na prywatna adorację w ciszy i Apel Jasnogórski z rozważaniami o godz. 21:00. Zwieńczeniem modlitw i duchowych starań będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia. Już dziś, w sklepiku pod chórem, można zapisywać się na listę do adoracji.

7. We czwartek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

8. W I czwartek o godz. 18:00 Wspólnota SNE „Woda żywa” zaprasza na Mszę św. z nabożeństwem i modlitwą o powołania i za powołanych.

9. W sobotę o godz. 19:00 w kościele, odbędzie się konferencja chrzcielna, dla rodzin, które w sierpniu podają dzieci do Chrztu.

10. W I piątek księża odwiedzą chorych z Komunią. Od godz. 17:00 będzie adoracja, Koronka i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Adorację zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

11. Przypominamy, że w naszej parafii do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. W wakacje, gdy bardzo często jest tylko jeden ksiądz, nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy.

12. Bardzo prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach.

13. Codziennie przed Mszą Świętą wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcem świętym, którą prowadzi Wspólnota Różańcowa.

14. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą.

15. Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o większą czujność podczas uczestnictwa we Mszy Świętej na zewnątrz kościoła. Kamienie, rozrzucane przez dzieci na trawniku przy kościele, powodują uszkodzenie sprzętu ogrodniczego.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wakacyjny cykl reportaży o sanktuariach maryjnych w Polsce. W szóstym odcinku przeczytamy o Pani na Jeziorach w Studzienicznej. Ponadto w „Gościu” o nierozerwalności małżeństwa i o unieważnieniach ślubu. W tygodniku „Idziemy” polecamy wiele artykułów o Powstaniu Warszawskim.

17. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji.