1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i budowę organów.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we środę przypada wspomnienie św. Marty, w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 3. We środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. We czwartek po Mszy Świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19:30 z możliwością spowiedzi przygotowującej do nabożeństwa pierwszosobotniego.
 5. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE „Woda żywa” zaprasza na modlitewno-formacyjne spotkanie w sali domu parafialnego.
 6. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca (materiały dostępne na stoliku za ławkami) i Litania do Matki Bożej. UWAGA: osoby , które praktykują pierwsze soboty miesiąca powinny się wyspowiadać w tygodniu przed 1 sierpnia, ponieważ w sobotę będzie spowiadał tylko jeden kapłan przez 20 minut przed Mszą.
 7. W sobotę 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie za tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
 8. Zgodnie z wieloletnią tradycją w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego.
 9. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 będzie Litania do Imienia Jezus, po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 10. Przypominamy, że w naszej parafii do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. W wakacje, gdy bardzo często jest tylko jeden ksiądz, nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy.
 11. W sierpniu jest wiele wolnych intencji mszalnych na godz. 18:00. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.
 12. Bardzo prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach.
 13. Codziennie przed Mszą Świętą wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcem świętym, którą prowadzi Wspólnota Różańcowa.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji.
 15. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą.
 16. Nasza parafia organizuje zbiórkę środków do dezynfekcji, rękawiczek, maseczek chirurgicznych i fartuchów flizelinowych dla Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Dary prosimy składać do końca lipca pod figurą św. Antoniego na końcu kościoła.
 17. Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o większą czujność podczas uczestnictwa we Mszy Świętej na zewnątrz kościoła. Kamienie, rozrzucane przez dzieci na trawniku przy kościele, powodują uszkodzenie sprzętu ogrodniczego.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wakacyjny cykl reportaży: „Nie ma jak u mamy” – o sanktuariach maryjnych w Polsce. W piątym odcinku przeczytamy o Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Ponadto w „Gościu” warto przeczytać artykuł jak kształtować relacje z teściową. W tygodniku „Idziemy” warto przeczytać artykuł ks. Marka Dziewieckiego o tym jak walczyć z nałogami.