1.  Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i budowę organów.
 2.  W tym tygodniu w liturgii: we środę przypada święto św. Marii Magdaleny, we czwartek święto św. Brygidy patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi, w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
 3. We środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Litanię do św. Jan Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. We czwartek po Mszy Świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19:30.
 5. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE „Woda żywa” zaprasza na modlitewno-formacyjne spotkanie w sali domu parafialnego.
 6. We środę 22 lipca na plebanii o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie grupy Tato.net. Więcej informacji pod numerem telefonu 501807605.
 7. Przypominamy, że w naszej parafii do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. W wakacje, gdy bardzo często jest tylko jeden ksiądz, nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy.
 8. Bardzo prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach.
 9. Codziennie przed Mszą Świętą wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcem świętym, którą prowadzi Wspólnota Różańcowa.
 10. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą.
 11. Nasza parafia organizuje zbiórkę środków do dezynfekcji, rękawiczek, maseczek chirurgicznych i fartuchów flizelinowych dla Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Dary prosimy składać do kosza ustawionego pod figurą św. Antoniego na końcu kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wakacyjny cykl reportaży: „Nie ma jak u mamy” – o sanktuariach maryjnych w Polsce. W czwartym odcinku przeczytamy o Sanktuarium w Wąwolnicy . Ponadto w „Gościu” warto przeczytać artykuł o niedawno zmarłym kompozytorze Ennio Morricone, który w swoim życiu realizował misję daną mu od Boga. W tygodniku „Idziemy” warto przeczytać artykuł ks. Henryka Zielińskiego pod tytułem „w służbie wartościom”, o tym jakie wnioski politycy i ludzie Kościoła powinni wyciągnąć z ostatnich wyborów prezydenckich.