1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła oraz składane na budowę organów.

2. W kiosku trwa zbiórka kwartalna na budowę organów.

3. Dziś, i jeszcze do wtorku włącznie, zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane po Mszy Świętej wieczornej.

4. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczamy na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

5. Z racji uroczystości Świętych Apostołów można zyskać odpust zupełny, posługując się pobożnie przedmiotami kultu (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dojadając do swoich modlitw wyznanie wiary. Odpust zupełny można również zyskać za nawiedzenie katedry, konkatedry lub bazyliki mniejszej i odmawiając Ojcze nas i Wierzę w Boga.

6. Poniedziałek 29 czerwca to dzień imienin ks. Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18:00.

7. W I czwartek o godz. 18:00 Wspólnota SNE „Woda żywa” zaprasza na Mszę św. z nabożeństwem i modlitwą o powołania i za powołanych.

8. W piątek obchodzimy Święto św. Tomasza Apostoła.

9. W I piątek księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja, Koronka i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Adorację zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

10. W I sobotę miesiąca zapraszamy od godz. 17:00 na Adorację Pana Jezusa, rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej, Różaniec, Litanię Loretańską i Mszę św. o godz. 18:00 z Komunią Świętą wynagradzającą za bluźnierstwa przeciw Matce Bożej.

11. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w niedzielę: godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00.

12. Przypominamy, że w naszej parafii do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. W wakacje, gdy bardzo często jest tylko jeden ksiądz, nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wakacyjny cykl reportaży: „Nie ma jak u Mamy” – o sanktuariach maryjnych w Polsce. W pierwszym odcinku przeczytamy o cudownym miejscu na Pojezierzu Suwalskim i 600-letniej figurze Matki Bożej. Ponadto w „Gościu” artykuł o tym, że czas kwarantanny nie był stracony dla duchowości – wiele osób na Zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy o grobie św. Piotra i dogmacie o nieomylności papieża – co tak naprawdę oznacza i czego dotyczy. Polecamy też artykuł o edukacji domowej – pomysł na naukę w zgodzie z wartościami. A na okładce informacja o rekrutacji i zapisach do Szkół Benedykta promujących edukację domową.

14. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą.