1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła zarówno na tacę jak i wpłaty na konto.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o 13:00 będzie litania. Ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na Świątynię Opatrzności Bożej. W kiosku trwa kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.
 3. Przypominamy że w związku z nowymi wytycznymi sanitarnymi nie obowiązuje już limit osób przebywających jednocześnie w kościele. Ksiądz Biskup odwołał w zasadniczej części dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Chorzy i opiekujący się chorymi oraz podejmujący prace służebne korzystają z dyspensy na zwyczajnych warunkach jakie obowiązywały przed kwarantanną. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą. Gorąco apelujemy o powrót do życia sakramentalnego i skorzystanie z Eucharystii i Sakramentu Pokuty. Spowiedź jest codziennie 20 min. przed każdą Mszą św. Dziś ostatni dzień Spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 4. Jak już ogłaszaliśmy w zeszłym tygodniu Pan Czesław Wielgomas zakończył swoją wierną i piękną służbę Kościelnego w naszej parafii. Dziś dziękujemy mu za wszelkie dobro jakie świadczył od początku dla wspólnoty parafialnej. Rafałowi Michalczykowi, który objął obowiązki Pana Czesława życzymy siły i wytrwałości.
 5. Dziś, i w dni powszednie, zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Wczoraj diakon Adrian, który pełnił w naszej parafii praktykę, przyjął Sakrament Święceń w stopniu prezbiteratu. Życzymy mu wierności i wytrwałości w posłudze kapłańskiej. Mszę prymicyjną w naszej parafii Ksiądz Adrian odprawi 14 czerwca o godz. 13:00.
 7. W tym tygodniu: w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi – Królowej, w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 8. We środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione w naszym kościele wg porządku niedzielnego. W tym roku, wyjątkowo ze względu na pandemię i zgodnie z wytycznymi Księdza Biskupa, nie będzie procesji między parafiami. Procesja Eucharystyczna będzie po każdej Mszy Świętej wokół kościoła. W Boże Ciało kościół będzie otwarty przez cały dzień. Po Mszy i procesji o godz. 13:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do indywidualnej adoracji, żebyśmy mogli nasycić się obecnością Chrystusa pośród nas skoro nie będzie nam dane przeżywać tej obecności tradycyjnie na ulicy pośród naszych domów.
 10. Przez całą oktawę Bożego Ciała, czyli do czwartku 18 czerwca, będziemy po Nabożeństwie organizować procesję eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wyrażania przez swoją obecność i modlitwę miłości i czci do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie
 11. W sobotę 13 czerwca o godz. 9:00 w kościele odbędzie się zbiórka dla kandydatów i ministrantów.
 12. W przyszłą niedzielę z racji prymicji Msza Święta o godz. 13:00 będzie sprawowana przez Księdza Adriana w intencji Parafian, a Msza Święta o godz. 18:00 w intencjach zbiorowych.
 13. Za tydzień ofiary składane do puszek przeznaczymy na dzieła parafialnej Caritas.
 14. Informujemy, że w niedzielę 21 czerwca po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym odbędzie się adoracja prowadzona przez KSM i obowiązkowe spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o duchowej procesji, dzięki któremu lepiej zrozumiemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy ciekawe rozważanie redaktora naczelnego na temat, największej tajemnicy naszej wiary. W „Tak Rodzinie” warto przeczytać porady psychologa i wskazówki biblijne jak zdobyć cnotę cierpliwości. Polecamy też nowy numer miesięcznika „Różaniec”, „Rycerz Niepokalanej” oraz dla dzieci „Anioł Stróż”.