1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła zarówno na tacę jak i wpłaty na konto.

2. W związku z nowymi wytycznymi sanitarnymi od wczoraj nie obowiązuje już limit osób przebywających jednocześnie w kościele. Ksiądz Biskup odwołał w zasadniczej części dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Przedłużył ją tylko dla osób chorych lub z objawami infekcji oraz mocno zalęknionych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą. Gorąco apelujemy o powrót do życia sakramentalnego i skorzystanie z Eucharystii i Sakramentu Pokuty, tym bardziej, że ze względu na pandemię wiele osób przed Wielkanocą nie skorzystało ze spowiedzi. Spowiedź jest codziennie 20 min. przed każdą Mszą św. będzie też spowiedź w I piątek. Metropolita Warszawski przypomina, że okres tzw. Komunii wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani jako katolicy przykazaniem kościelnym upływa 7 czerwca.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które w czasie pandemii przygotowując i realizując transmisję on line, pomagały nam w godnym przeżywaniu zbawczych tajemnic. Szczególnie dziękujemy Karolinie Błażejczyk za ofiarowany czas, pomysłowość i kreatywność. Ponieważ mamy prawie 2 tys. subskrypcji nie zamykamy parafialnego kanału YuoTube, zachęcamy, szczególnie Wspólnoty parafialne, do korzystania w porozumieniu z Karoliną z możliwości prezentowania wydarzeń i ciekawych pomysłów.

4. Informujemy, że Pan Czesław Wielgomas zakończył swoją wierną i piękną służbę Kościelnego w naszej parafii. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10:00 będzie okazja by podziękować za wszelkie dobro jakie świadczył od początku dla wspólnoty parafialnej. Ważną i odpowiedzialną posługę zakrystianina ale również zarządcy terenu kościelnego podjął Rafał Michalczyk, nasz lektor, a przez ostatnie tygodnie również wypełniający funkcje ostiariusza. Życzymy Rafałowi sił i wytrwałości.

5. Jeszcze dziś, po Mszy wieczornej, zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Majowe.

6. Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.

7. Jutro modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa ofiarujemy w intencji dzieci naszej parafii, a po nabożeństwie, z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy wszystkie dzieci na lody.

8. W tym tygodniu: w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we środę liturgiczne wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie św. Bonifacego.

9. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. W I czwartek miesiąca Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.

11. W I piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Po Mszy św. będzie Nabożeństwo czerwcowe oraz czas na indywidualną adorację i uwielbienie Pana Jezusa. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim.

12. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Nabożeństwie Czerwcowym, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

13. Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Z racji I niedzieli po Mszy o 13:00 będzie litania. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczymy na Świątynię Opatrzności Bożej. Rozpocznie się też zbiórka kwartalna na Organy.

14. W najbliższą sobotę diakon Adrian, który pełnił w naszej parafii praktykę, przyjmie Sakrament Święceń w stopniu prezbiteratu. Mszę prymicyjną w naszej parafii Ksiądz Adrian odprawi 14 czerwca o godz. 13:00

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy ciekawy artykuł o beatyfikowanych i kanonizowanych dzieciach i o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy ciekawe rozważanie redaktora naczelnego na temat, co Kościół zyskał, co stracił, a czym ostatnio zaryzykował? Jest też artykuł o tym jak działa Duch Święty.