1.  Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, a także dzisiejsze ofiary przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań za prace kamieniarskie wykonane wokół świątyni.
 2. W naszym kościele, zgodnie z wytycznymi, może przebywać, razem z osobami na chórze, prawie 100 osób. W niedzielę podczas każdej Mszy św. będą włączone głośniki na zewnątrz. Jeden z kapłanów będzie udzielał Komunii św. w drzwiach kościoła. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą. Gorąco apelujemy o powrót do życia sakramentalnego. Nowe zasady co do gromadzenia się i przebywania w kościołach umożliwiają skorzystanie z Eucharystii i Sakramentu Pokuty, tym bardziej, że ze względu na pandemię wiele osób przed Wielkanocą nie skorzystało ze spowiedzi. Spowiedź jest codziennie 20 min. przed każdą Mszą św.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej. Do soboty włącznie podczas nabożeństwa odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego. Naszej modlitwie towarzyszy wizerunek Matki Bożej Zwycięskiej, namalowany jako wotum wdzięczności za zwycięstwo w bitwie 1920 roku.
 4. W tygodniu Msze św. odprawiane są o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 17:20 będzie Różaniec.
 5. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Filipa Neri, a w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.
 6. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. W sobotę o godz. 18:00 będzie sprawowana w naszym kościele uroczysta Msza św. Wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym przedłużymy naszą radość uwielbieniem Pana Boga, prowadzonym przez Wspólnoty parafialne. Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00 zakończymy nasze modlitewne spotkanie. Serdecznie zapraszamy.
 8. Za tydzień przypada Niedziela Zesłania Ducha Świętego, tzw. Pięćdziesiątnica, która kończy okres wielkanocny i jednocześnie kończy okres Komunii wielkanocnej do której zobowiązuje katolików III Przykazanie Kościelne. Msza Święta o godz. 10:00 będzie transmitowana na parafialnym kanale YouTube.
 9. Codziennie podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach o ustanie pandemii i o ustrzeżenie naszej Ojczyzny od klęsk żywiołowych.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł tłumaczący czym jest paruzja i jakie znaki ją poprzedzają. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły dotyczące Wniebowstąpienia Pańskiego oraz przybliżające nam postać Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Dla młodzieży polecamy dwumiesięcznik „Miłujcie się” i nowy numer miesięcznika „Droga”. Natomiast w naszej gazetce, w kolejnym odcinku „Porozmawiajmy o liturgii”, dalszy ciąg nauczania Jana Pawła II o Eucharystii.
 11. W związku z narodową kwarantanną Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, nie odbędzie się w planowanym terminie. Nowy termin zostanie podany po ustaniu pandemii.
 12. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, organizuje katechezy internetowe, przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa, dla narzeczonych którzy planują zawarcie ślubu do końca 2020 roku. Istnieje możliwość uczestnictwa w naukach również w języku angielskim. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664766062) do 30 maja 2020 roku.
 13. Informujemy że w sobotę 20 czerwca odbędzie się odbiór strojów komunijnych dla dzieci klas trzecich z zachowaniem środków bezpieczeństwa epidemicznego. Szczegóły będą podane rodzicom telefonicznie przez księdza Pawła.