1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła oraz na Seminarium diecezjalne.

2. Od dziś w naszym kościele, zgodnie z wytycznymi, może przebywać, razem z osobami na chórze, prawie 100 osób. W niedzielę podczas każdej Mszy św. będą włączone głośniki na zewnątrz. Jeden z kapłanów będzie udzielał Komunii św. w drzwiach kościoła. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą. Gorąco apelujemy o powrót do życia sakramentalnego. Nowe zasady co do gromadzenia się i przebywania w kościołach umożliwiają skorzystanie z Eucharystii i Sakramentu Pokuty, tym bardziej, że ze względu na pandemię wiele osób przed Wielkanocą nie skorzystało ze spowiedzi. Spowiedź jest codziennie 20 min. przed każdą Mszą św.

3. Dziś rozpoczynamy obchody 100-lecia narodzin Karola Wojtyły. Kościół będzie otwarty do godz. 19:00. Zachęcamy do skorzystania z możliwości indywidualnej modlitwy przed wizerunkiem i relikwiami św. Jana Pawła II, odpowiednie do tego miejsce zostało przygotowane przez Rycerzy Jana Pawła II, którzy pełnią dziś straż honorową przed wizerunkiem swego Patrona.

4. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej. Naszej modlitwie litanią do Matki Bożej, towarzyszy wizerunek Matki Bożej Zwycięskiej, namalowany jako wotum wdzięczności za zwycięstwo w bitwie 1920 roku.

5. W tygodniu Msze św. odprawiane są o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 17:20 będzie Różaniec. Od piątku po Nabożeństwie Majowym rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6. Jurto z okazji 100 rocznicy narodzin św. Jana Pawła II od godz. 17:00, czyli w godzinę narodzin, rozpoczniemy nabożeństwo dziękczynne i różaniec z rozważaniami na podstawie tekstów św. Jana Pawła II. O godz. 18:00 będzie uroczysta Msza św. i nabożeństwo majowe. Od godz. 20:00 Młodzież z KSM zaprasza na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, w czasie którego wysłuchamy fragmentów nauczania Ojca Świętego z pielgrzymek do Polski. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza Święta o godz. 10:00 będzie transmitowana na parafialnym kanale YouTube.

8. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczymy na spłatę naszych zobowiązań za prace kamieniarskie.

9. Codziennie podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach o ustanie pandemii i o ustrzeżenie naszej Ojczyzny od klęsk żywiołowych.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża pt: „Jak dobrze, że urodziła” oraz o propozycji na tegoroczne spotkanie młodych w Lednicy. W tygodnik „Idziemy” polecamy wywiad z Biskupem Romualdem Kamińskim o życiu parafialnym, a także wiele artykułów i świadectw o Wielkim Papieżu w związku z setną rocznicą narodzin Karola Wojtyły. Jest też artykuł o sąsiedzkiej parafii i wspólnocie Chemin Neuf w Wesołej. W „Rycerzu Niepokalanej” przeczytamy o dojrzałej duchowości. Dla młodzieży polecamy dwumiesięcznik „Miłujcie się” i nowy numer miesięcznika „Droga”. Natomiast w naszej gazetce, w kolejnym odcinku „Porozmawiajmy o liturgii”, przeczytamy o Eucharystii w nauczaniu JPII.

11. W związku z narodową kwarantanną Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, nie odbędzie się w planowanym terminie. Nowy termin zostanie podany po ustaniu pandemii.

12. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, organizuje katechezy internetowe, przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa, dla narzeczonych którzy planują zawarcie ślubu do końca 2020 roku. Istnieje możliwość uczestnictwa w naukach również w języku angielskim. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664766062) do 30 maja 2020 roku.