1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wpłaty na konto oraz na Caritas parafialną.
 2. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz dwumetrowych odstępach między sobą, w świątyni i wokół niej. W niedzielę podczas każdej Mszy św. będą włączane głośniki na zewnątrz dla tych, którzy będą uczestniczyć przed kościołem. Jeden z kapłanów będzie udzielał Komunii św. w drzwiach kościoła.
 3. Dziś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, kolejny dzień nowenny do św. Jana Pawła II oraz uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzone przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży do godz. 20:00. Przeżywając w tym roku setną rocznicę „Cudu nad Wisłą”, przez cały miesiąc maj, naszej modlitwie litanią do Matki Bożej, będzie towarzyszyć wizerunek Matki Bożej Zwycięskiej, kopia obrazu z konkatedry na Kamionku, który powstał jako wotum wdzięczności za zwycięstwo w bitwie roku 1920.
 4. W tygodniu Msze św. będą odprawiane wg zwykłego porządku o godz. 7:00 i 18:00. Tradycyjnie o 17:30 będzie Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.
 5. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W tym roku ze względów bezpieczeństwa nabożeństwa nie mogą odbywać się przy kapliczkach.
 6. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek o godz. 18:00 i we środę o godz. 7:00 Msze św. będzie sprawowane z formularza Mszy o ustanie pandemii.       We czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła, w sobotę podczas Mszy porannej będziemy obchodzili uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 7. We środę 13 maja po Nabożeństwie Majowym odbędzie się procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, czyli w maseczkach i w odpowiedniej odległości od siebie).
 8. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 10:00 będzie transmitowana na parafialnym kanale YouTube, w sposób szczególnybędziemy się modlili w int. dziękczynnej w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Będzie też transmisja Mszy o godz. 11:30 podczas której, zgodnie z wolą rodziców, będziemy modlili się za dzieci i rodziców klas czwartych z okazji rocznicy I Komunii Świętej.
 9. Codziennie podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach o ustanie pandemii i o ustrzeżenie naszej Ojczyzny od klęsk żywiołowych.
 10. 18 maja będziemy przeżywali 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zachęcamy do modlitwy przez relikwiami naszego wielkiego orędownika, a w przyszłą niedzielę podamy więcej informacji o tym, jak nasza parafia uczci ten piękny dzień.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł dotyczący I Komunii Świętej w czasach pandemii, a także wywiad z prof. dr hab n. med. Jerzym Wordliczkiem o krążących w Internecie teoriach spiskowych dotyczących pandemii. W tygodnik „Idziemy” polecamy artykuł o. Dariusza Kowalczyka SJ wyjaśniający wypowiedź papieża Benedykta XVI dotyczącą biblijnego Antychrysta i jego działalności w dzisiejszych czasach. W „Rycerzu Niepokalanej” warto przeczytać artykuł ks. Marka Dziewieckiego o dojrzałej duchowości. W nowym dwumiesięczniku „Miłujcie się” polecamy artykuł o cudach płynących z Eucharystii, a także o pornografii jako największym zagrożeniu dla miłości i relacji międzyludzkich.
 12. Zachęcamy do lektury kolejnego numeru „Porozmawiajmy o liturgii”, w którym znajdziemy obszerne wyjaśnienie dotyczące przeżywania Eucharystii transmitowanej w mediach.
 13. Informujemy, że w związku z pandemią, I Komunia Święta dzieci klas III nie może odbyć się w ustalonym terminie. Ufając, że po wakacjach sytuacja w naszym kraju się poprawi, planujemy I Komunię na 20 września. Obchody rocznicy I Komunii dla dzieci klas IV zostają odwołane.
 14. Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie.