1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wpłaty na konto.

2. Przypominamy, że w kościele jednocześnie może przebywać 50 osób. Dodatkowo 10 osób na chórze. W niedzielę podczas każdej Mszy św. będą włączane głośniki na zewnątrz dla tych, którzy będą uczestniczyć przed kościołem. Jeden z kapłanów będzie udzielał Komunii św. w drzwiach kościoła. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa.

3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła charytatywne parafialnej Caritas.

4. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Przeżywając w tym roku setną rocznicę „Cudu nad Wisłą”, przez cały miesiąc maj, naszej modlitwie litanią do Matki Bożej, będzie towarzyszyć wizerunek Matki Bożej Zwycięskiej, kopia obrazu z konkatedry na Kamionku, który powstał jako wotum wdzięczności za zwycięstwo w bitwie roku 1920.

5. W tygodniu Msze św. będą odprawiane wg zwykłego porządku o godz. 7:00 i 18:00. Tradycyjnie o 17:30 będzie Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.

6. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W tym roku ze względów bezpieczeństwa nabożeństwa nie mogą odbywać się przy kapliczkach.

7. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspominamy św. Floriana, patrona strażaków i naszej diecezji, we środę przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post. W sobotę w Warszawie przypada Uroczystość Matki Bożej Łaskawej patronki naszego miasta. We wtorek o godz. 18:00 i we czwartek o godz. 7:00 Msze św. będzie sprawowane z formularza Mszy o ustanie pandemii.

8. We czwartek Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o powołania, które będzie połączone z nabożeństwem majowym.

9. W niedzielę Msza Święta o godz. 10:00 będzie transmisja na parafialnym kanale YouTube. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczymy na utrzymanie Seminarium i kształcenie kleryków naszej diecezji.

10. Codziennie podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach o ustanie pandemii i ustrzeżenie naszego kraju przed suszą.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielny”, w temacie tygodnia, przeczytamy o właściwej i niewłaściwej pobożności maryjnej. W tygodnik „Idziemy” polecamy wywiad z ks. Biskupem Marakiem Solarczykiem pt.: „Wytrwale, wspólnie, z odwagą” oraz dalszy ciąg rozważań ks. prof. Jacka Grzybowskiego, tym razem w artykule pt.: „Między kosmopolityzmem a patriotyzmem”. Jest też majowy Różaniec, z którego dowiemy się o nowym przywileju odpustu zupełnego za pielgrzymowanie i nawiedzanie Sanktuarium Jasnogórskiego oraz o skromności i wstydliwości jako naturalnych cechach dobrych i silnych ludzi. A w „Tak Rodzinie” znajdziemy ciekawe świadectwo Marka Citko, mieszkańca Sulejówka, niegdyś piłkarza polskiej reprezentacji. Zarówno w „Idziemy” jak i w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy tekst papieskiej modlitwy do Matki Bożej na czas pandemii.

12. Informujemy, że w związku z pandemią, I Komunia Święta dzieci klas III nie może odbyć się w ustalonym terminie. Ufając, że po wakacjach sytuacja w naszym kraju się poprawi, planujemy I Komunię na 20 września. Rocznica I Komunii dla dzieci klas IV zostaje odwołana. Zgodnie z wolą rodziców będziemy modlić się za dzieci rocznicowe 17 maja na Mszy św. o godz. 11:30.

13. Na stolikach są pojemniki z płynem dezynfekującym. Automatyczny dozownik pozwala na higieniczne i bezdotykowe stosowanie. Wbudowany sensor na podczerwień uruchamia odpowiednią ilość płynu na podstawioną pod dozownik dłoń. Nie należy naciskać pojemnika z góry!