1.  Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, wpłaty na konto i Caritas diecezji.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną rozpoczynającą XII Tydzień Biblijny i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych poruszających tematykę tych wydarzeń, a także do rodzinnej lektury Ewangelii według św. Mateusza.
 3. Przypominamy, że w kościele jednocześnie może przebywać 50 osób. Dodatkowo 10 osób na chórze (wyznaczonych przez Ostiariusza). W niedzielę podczas każdej Mszy św. będą włączane głośniki na zewnątrz dla tych, którzy będą uczestniczyć przed kościołem. Jeden z kapłanów będzie udzielał Komunii św. w drzwiach kościoła. Przypominamy, że bez maseczki ochronnej może być tylko kapłan, pozostali wierni powinni mieć zasłonięte usta i nos.
 4. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy, szczególnie młodzież, na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem prowadzoną przez KSM.
 5. W tygodniu Msze św. będą odprawiane wg zwykłego porządku o godz. 7:00 i 18:00. Tradycyjnie o 17:30 będzie Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.
 6. We środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 7. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy Wspólnotę Szkoły Nowej Ewangelizacji na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. Od piątku rozpoczynamy Majowe Nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30 (z zachowaniem odpowiedniej ilości wiernych w kościele). W tym roku ze względów bezpieczeństwa nabożeństwa nie mogą się odbywać przy kapliczkach.
 9. W I Piątek miesiąca nie będzie tradycyjnej wizyty u chorych. Chorych, którzy potrzebują spowiedzi z racji zagrożenia życia, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona przed Mszą Litanią do Serca Pana Jezusa.
 10. W piątek po Mszy wieczornej będzie pierwsze Nabożeństwo Majowe oraz czas na indywidualną adorację i uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą na wzór odprawianej w kaplicy cudownego Obrazu na Jasnej Górze i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Spowiedź będzie 20 minut przed Mszą poranną oraz w godz. 17:00-20:30. Ze względu na świąteczny charakter dnia w piątek Biskup Diecezji udziela diecezjanom dyspensy od postu.
 11. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca.
 12. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski z racji niedzieli wielkanocnej została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Zachęcamy do udekorowania naszych domów i posesji flagami narodowymi i maryjnymi, by również w ten sposób wychowywać młode pokolenia do patriotyzmu, pamiętając, że 2 maja to również Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
 13. W niedzielę Msza Święta o godz. 10:00 będzie transmisja na parafialnym kanale YouTube. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 14. Codziennie podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach o ustanie pandemii i ustrzeżenie naszego kraju przed suszą.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Gość Niedzielny”, warto przeczytać o tym dlaczego lektura Pisma Świętego jest tak bardzo ważna w życiu człowieka wierzącego. W tygodnik „Idziemy” polecamy słowo ks. Henryka Zielińskiego o „wirtualnym Kościele”, a także artykuł o. Jacka Salija o tym jak przeżywać swoją wiarę, w Kościołach domowych.
 16. Na stolikach są pojemniki z płynem dezynfekującym. Automatyczny dozownik pozwala na higieniczne i bezdotykowe jego stosowanie. Wbudowany sensor na podczerwień uruchamia odpowiednią ilość płynu na podstawioną pod dozownik dłoń.
 17. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, organizuje internetowe katechezy przedmałżeńskie. Istnieje też możliwość uczestnictwa w naukach w języku angielskim. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 września tego roku. Zgłoszenia do 30 kwietnia włącznie przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664766062, e-mail: rwil8@wp.pl).