1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wpłaty na konto.

2. Dziękujemy za każde dobre słowo, liczne smsy i maile, mnóstwo lajków na parafialnym Facebooku oraz wszelkie przejawy życzliwości i troski. Markowi dziękujemy za dzieło, które otrzymaliśmy do skrzynki pocztowej, jednocześnie gratulujemy twórczych uzdolnień.

3. Bóg zapłać wszystkim kantorom, którzy zaangażowali się w oprawę muzyczną podczas Mszy niedzielnych i dni powszednich w czasie epidemicznych obostrzeń.

4. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kościół będzie otwarty do godz. 19:00. Przypominamy, że do dziś włącznie w kościele jednocześnie może przebywać max. 5 osób. Pamiętajmy o konieczności zasłaniania ust i nosa. 20 min. przed każdą Mszą św. będzie udzielana Komunia Święta tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Tradycyjnie w tym dniu składaliśmy ofiary na rzecz charytatywnych dzieł Caritas. W tym roku można to uczynić składając ofiary do puszki pod figurą św. Antoniego oraz dokonując wpłat na konto dostępne na stronie internetowej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. O godz. 15:00 z racji Niedzieli Miłosierdzia z naszego kościoła będzie transmitowana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Od jutra w naszym w kościele (adekwatnie do nowych wytycznych 1 os. na 15 m2) może przebywać jednocześnie 50 osób. Dodatkowo 10 osób na chórze. W niedzielę podczas każdej Mszy św. będą również włączane głośniki na zewnątrz dla tych, którzy będą uczestniczyć przed kościołem. Jeden z kapłanów będzie udzielał Komunii św. w drzwiach kościoła.

6. W tygodniu Msze św. będą odprawiane wg zwykłego porządku o godz. 7:00 i 18:00. Tradycyjnie o 17:40 będzie Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.

7. We czwartek przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika. Zapraszamy na główną Mszę św. o godz. 18:00, będziemy św. Wojciechowi, który jest głównym patronem Polski, polecać naszą Ojczyznę.

8. W sobotę przypada święto Świętego Marka Ewangelisty i dzień imienin Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Główna Msza św. będzie o godz. 7:00.

9. W niedzielę Msze św. będą sprawowane wg stałego porządku. O godz. 10:00 będzie transmisja on line.

10. Codziennie o godz. 20:30, podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach o ustanie pandemii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy świąteczny „Gość Niedzielny”, „Różaniec” oraz miesięcznik „Droga” dla młodzieży i „Anioł Stróż” dla dzieci. Tygodnik „Idziemy” w wersji elektronicznej dostępny jest gratis na stronach internetowych idziemy.pl.

12. Na stolikach z prasą są pojemniki z płynem dezynfekującym. Automatyczny dozownik pozwala na higieniczne i bezdotykowe jego stosowanie. Wbudowany sensor na podczerwień uruchamia odpowiednią ilość płynu na podstawioną pod dozownik dłoń.

13. W minioną niedzielę miał miejsce niemiły incydent w naszym kościele: włamanie do puszki i kradzież świec. Modlimy się o nawrócenie sprawcy i oddajemy Bożemu Miłosierdziu. Ze względu na bezpieczeństwo, by nie dochodziło do kolejnych zniszczeń, i co nie daj Boże profanacji, kościół będzie otwierany przed Mszą i nabożeństwami.