1. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek i za troskę o kościół i sprawy parafialne przez tzw. tacę wirtualną wpłacaną na konto.

2. Dziś kościół będzie otwarty od godz. 7:30 do 20:00. Stosując się do zaleceń służb medycznych i komunikatów kościelnych Msze św. będą sprawowane bez udziału ludu. Nie będzie obrzędu poświęcenia palm. Poświęcone palmy można nabyć w kruchcie kościoła. Biskup Warszawsko-Praski, na podobnych zasadach jak tydzień temu, udziela diecezjanom dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Unikajmy zgromadzeń, korzystajmy z możliwości indywidualnej modlitwy. O godz. 10:00 będzie bezpośrednia transmisja Mszy św. (online) z naszego kościoła na platformie internetowej YouTube. 20 minut przed każdą Mszą św. będzie udzielana Komunia św., tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy Świętej (zachowując przepisy, że jednorazowo w kościele może być tylko 5 osób).

3. Na stoliku za ławkami są przygotowane paschaliki Caritas oraz świąteczne świece i czekoladowe baranki. Jest też książeczka z nauczaniem Jana Pawła II w formie rekolekcji.

4. Od poniedziałku do środy kościół będzie otwarty od godz. 6:30 do 20:00. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Od godz. 12:00 do godz. 18:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do indywidualnej modlitwy. Adoracja będzie również po Mszy wieczornej do godz. 20:00.

5. Spowiedź będzie od poniedziałku do środy w godz. 12:00-20:00. W Triduum Paschalne nie będzie spowiedzi. Z powodu obostrzeń co do liczby osób w kościele i żeby nie tworzyć zgromadzenia oczekujących przed kościołem został przygotowany specjalny grafik spowiedzi i adoracji dostępny w kruchcie kościoła. Po spowiedzi będzie udzielana Komunia Święta

6. Codziennie o godz. 20:30, podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach. My też za Was będziemy się modlić w kościele.

7. Kancelaria parafialna – w tym tygodniu – będzie dostępna w środę w godz. 19:00-20:00.

8. Podczas Triduum Paschalnego nabożeństwa będą sprawowane bez udziału ludu.

9. W Wielki Czwartek transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 19:00. 

10. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej będzie transmitowana o godz. 15:00. Ponieważ w tym roku nie będzie możliwości adoracji krzyża przez ucałowanie, jak to czyniliśmy każdego roku podczas liturgii wielkopiątkowej, od 17:00 kościół będzie otwarty aż do godz. 22:00 aby umożliwić wiernym adorację krzyża (z zachowaniem przepisów – tylko 5 osób jednocześnie w kościele), dla zachowania wytycznych i dla ułatwienia został w tym celu przygotowany grafik. W Wielki Piątek oddajemy cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie, tak jak przed Najświętszym Sakramentem.

11. W Wielką Sobotę nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów. Modlitwę nad przygotowanymi pokarmami należy uczynić w domu przy wielkanocnym posiłku. Na stolikach i w kruchcie kościoła są wyłożone foldery z tekstami modlitwy rodzinnej, pomocne w tym obrzędzie teksty są również dostępne w czasopiśmie „Tak Rodzinie” i „Anioł Stróż” na regale z prasą. Od godz. 8:00 do godz. 17:00 w Wielką Sobotę będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie. 

12. Wigilia Paschalna będzie transmitowana o godz. 20:00.

13. Msza Rezurekcyjna (bez procesji) będzie tradycyjnie o godz. 6:00. Na rozpoczęcie Mszy ks. Proboszcz udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem z wieży kościoła, na cztery strony, aby ogarnąć Bożym błogosławieństwem wszystkich mieszkańców całej naszej parafii.

14. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. będą sprawowane o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00. O godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i III dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. 

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy „Różaniec”, „Cuda i Łaski” oraz miesięcznik „Droga” dla młodzieży. Tygodnik „Idziemy” w wersji elektronicznej dostępny jest gratis na stronach internetowych idziemy.pl.

16. Rycerze JPII, parafialna Caritas i kilkoro naszych parafian oferuje pomoc osobom starszym w zakupach. Można w tej sprawie kontaktować się do środy pod nr. tel: 513949094.

17. W gazetce jest bardzo ważny apel o pomoc i wsparcie dla służb medycznych oraz oferta współpracy w branży elektrycznej i obsługi serwisowej urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Gorąco polecamy tę sprawę uwadze parafian.

 

APEL

Drodzy Czytelnicy, w imieniu swoim i moich pracowników, zwracam się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie. Przed nami bardzo ciężka, a w chwili obecnej, bardzo odpowiedzialna praca w szpitalach, ogromne wyzwania i prawdziwy test na odwagę, dlatego będziemy wdzięczni o rozpowszechnienie tego apelu do wszystkich ludzi dobrej woli.

Mając na uwadze charakter naszej pracy poszukujemy indywidualnych, niedużych pojedynczych kwater lub obiektów, w których byłby ograniczony kontakt pomiędzy lokalami, gdzie moglibyśmy zapewnić bezpieczne miejsce odosobnienia naszym pracownikom w przypadku potrzeby odseparowania lub odbycia kwarantanny, nie narażając przy tym ich rodzin. Odziały zakaźne, ale też sale operacyjne, czy oddziały intensywnej opieki medycznej, wymagają specjalnych, bardzo reżimowych warunków środowiskowych. Tam niezwykle istotne znaczenie odgrywa odpowiedni rozdział powietrza, jego czystość i inne wymagane parametry.

W tym niezwykle trudnym okresie dla nas wszystkich poszukujemy również ochotników do świadczenia usługi serwisowej – ludzi odważnych dla których pomoc w potrzebie jest poczuciem służebności i odpowiedzialności. Zwracam się do techników i inżynierów o specjalnościach wentylacja-klimatyzacyjna, poszukujemy również pracowników posiadających doświadczenie ze spokrewnionych branż tj. branży elektrycznej lub mechanicznej, którzy będą nam potrzebni do przyuczenia (w trybie ekspresowym) do świadczenia obsługi serwisowej urządzeń i instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych w szpitalach. Apelujemy do osób odważnych, gotowych razem z nami wspierać szpitale i ich służby medyczne w walce z koronawirusem. Oczywiście za wykonaną pracę wypłacimy ustalone wynagrodzenie.

Pomóżcie chronić nasz personel i ich rodziny. Szukamy kwater na kwarantannę aby mogli czuć się bezpiecznie! Przewidując najtrudniejszy scenariusz przebiegu pandemii, zamierzamy stworzyć serwisowe służby rezerwowe, oparte na ochotnikach w przypadku, kiedy nasze pierwszoplanowe służby ulegną zredukowaniu przez kwarantannę bądź zarażenie.

Nie możemy z powodu koronawirusa pozostawić szpitali bez specjalistycznej opieki technicznej, szczególnie tych najważniejszych szpitali w Warszawie.

Przekażcie naszą prośbę, do przyjaciół oraz znajomych, a wszelkie potencjalne oferty kierujcie do naszej firmy (e-mail: damyraderazem@sarserwis.pl, kontakt: Tomasz Poteraj tel. 722-344-388) bo prawidłowe funkcjonowanie szpitali to bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów, to nasza wspólna powinność i odpowiedzialność.