1. Bóg zapłać za ofiary składane, w tym trudnym dla wszystkich czasie, na tacę i wpłaty na konto.
  2. W niedzielę kościół będzie otwarty od godz. 7:30 do 20:00. Stosując się do zaleceń służb medycznych i komunikatów kościelnych Msze św. będą sprawowane bez udziału ludu. Unikajmy wielkich zgromadzeń – korzystajmy z możliwości indywidualnej modlitwy. Biskup Warszawsko-Praski, na podobnych zasadach jak tydzień temu, udziela diecezjanom dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. O godz. 10:00 będzie bezpośrednia transmisja Mszy św. (online) z naszego kościoła na platformie internetowej YouTube. 20 minut przed każdą Mszą św. będzie udzielana Komunia św., tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy Świętej (zachowując przepisy, że jednorazowo w kościele może być tylko 5 osób).
  3. Na stoliku za ławkami są przygotowane paschaliki Caritas oraz świąteczne świece i czekoladowe baranki. Dla dzieci jest też dobra książka o „Cudzie nad Wisłą”, zachęcamy do czytania z dziećmi podczas kwarantanny. Jest też książeczka z nauczaniem Jana Pawła II w formie 14 dniowych rekolekcji.
  4. W dni powszednie kościół będzie otwarty od godz. 6:30 do 20:00. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 18:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do indywidualnej modlitwy. Adoracja będzie również po Mszy wieczornej do godz. 20:00.
  5. Apelujemy o skorzystanie już teraz z Sakramentu Pojednania. Spowiedź będzie w dni powszednie w godz. 12:00-20:00. Prosimy, nie odkładajcie spowiedzi na później. Z powodu obostrzeń co do liczby osób w kościele i żeby nie tworzyć zgromadzenia oczekujących przed kościołem został przygotowany specjalny grafik dostępny w kruchcie kościoła. Po spowiedzi będzie udzielana Komunia Święta.
  6. Codziennie o godz. 20:30, podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach, łącząc się duchowo z wszystkimi wierzącymi. My też za Was będziemy się modlić. Jest też apel do włączenia się w nieustanną modlitwę różańcową o zatrzymanie epidemii. Szczegóły znajdują się w dodatku do gazetki na niebieskiej kartce.
  7. Kancelaria parafialna – tylko w sprawach pilnych – w tym tygodniu będzie dostępna w środę w godz. 19:00-20:00 i sobotę w godz. 9:00-10:00.
  8. W Niedzielę Palmową i przez całe Triduum Paschalne Msze św. będą sprawowane bez udziału ludu, w kościele może jednocześnie przebywać tylko 5 osób (tylko zamawiający intencję).
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Od dziś do odwołania „Gość Niedzielny” i tygodnik „Idziemy” tylko w wersji elektronicznej dostępny jest na stronach internetowych. W nowym numerze „Tak Rodzinie” oraz w gazetce dla dzieci „Anioł stróż” jest dodatek z modlitwą przy stole wielkanocnym.

Rycerze JPII, parafialna Caritas i kilkoro naszych parafian oferuje pomoc osobom starszym w zakupach. Można w tej sprawie kontaktować się pod nr. tel: 513949094.

  1. Transmisje Mszy Świętych i nabożeństw z naszego Kościoła na stronie parafialnej i platformie internetowej YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCGaORxCaadcep0Otn6KPPOQ

od poniedziałku do soboty godz. 18:00 transmisja Mszy św.

3.04. – piątek – godz. 19:00 transmisja Drogi Krzyżowej

5.04. – Niedziela Palmowa – godz.10:00 transmisja Mszy św.

6.04. – Wielki Poniedziałek godz. 18:00 transmisja Mszy św.

7.04. – Wielki Wtorek godz. 18:00 transmisja Mszy św.

8.04. – Wielka Środa godz. 18:00 transmisja Mszy św.

9.04. – Wielki Czwartek – godz. 19:00 transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej

10.04 – Wielki Piątek – godz. 15:00 transmisja Liturgii Męki Pańskiej

11.04. – Wielka Sobota godz. 20:00 transmisja Mszy Wigilii Paschalnej

12.04. – Niedziela Zmartwychwstania – godz.10:00 transmisja Mszy św.

 

Wykaz, wszystkich ogólnopolskich transmisji w telewizji i radiu, dostępny jest na stronie naszej diecezji: diecezja.waw.pl