1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wpłaty na konto.

2. Stosując się do zaleceń służb medycznych i komunikatów kościelnych unikajmy wielkich zgromadzeń, korzystajmy z możliwości indywidualnej modlitwy. Biskup Warszawsko-Praski, na podobnych zasadach jak tydzień temu, udziela diecezjanom dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

3. Apelujemy o skorzystanie już teraz z Sakramentu Pojednania. Spowiedź jest 20 min. przed każdą Mszą św. i jak już to praktykowaliśmy w minionym tygodniu, będzie również w dni powszednie w godz. 19:00-20:00. Prosimy, nie odkładajcie spowiedzi na później. Z powodu obostrzeń co do ilości osób w kościele nie wyspowiadamy wszystkich tak jak to było w poprzednich latach w Wielkim Tygodniu.

4. W niedzielę kościół będzie otwarty od godz. 7:30 do 20:00. Msze będą sprawowane według stałego porządku. Podobnie jak tydzień temu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15:00. O godz. 10:00 będzie bezpośrednia transmisja Mszy św. (on line) z naszego kościoła na platformie internetowej YouTub: https://www.youtube.com/channel/UCGaORxCaadcep0Otn6KPPOQ

5. Na stoliku za ławkami są przygotowane paschaliki Caritas oraz świąteczne świece i czekoladowe baranki. Dla dzieci jest też dobra książka o „Cudzie nad Wisłą”, zachęcamy do czytania z dziećmi podczas kwarantanny.

6. W dni powszednie kościół będzie otwarty od godz. 6:30 do 20:00. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i 18:00. W dni powszednie od godz. 12:00 (Anioł Pański) do godz. 15:00 (Godzina Miłosierdzia) będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do indywidualnej modlitwy. Adoracja będzie również po Mszy wieczornej do godz. 20:00. Podczas wieczornej adoracji będzie możliwości spowiedzi.

7. We środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Tradycyjnie już zachęcamy do włączania się w Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego. Od dziś do 25 marca, na klęczniku przed figurą Matki Bożej, wyłożona jest Księga Adopcyjna, do której można wpisywać swoje deklaracje. Pod chórem i na stoliku z gazetkami jest też broszura o duchowej adopcji.

8. Nabożeństwa zbiorowe zostają odwołane. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w domach. Pomoce do rozważań Drogi Krzyżowej i teksty Gorzki Żali są przygotowane na stolikach.

9. Codziennie o godz. 20:30, podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach, łącząc się duchowo z wszystkimi wierzącymi. My też za Was będziemy się modlić. Jest też apel do włączenia się w nieustanną modlitwę różańcową o zatrzymanie epidemii. Szczegóły znajdują się w dodatku do gazetki na niebieskiej kartce.

10. Wszystkie spotkania grup parafialnych i wspólnot zostają odwołane.

11. Kancelaria parafialna – tylko w sprawach pilnych – będzie dostępna w stałych godzinach.

12. Zaplanowane na przyszłą niedzielę rekolekcje parafialne nie odbędą się. Planujemy przenieść je na inny termin.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zeszłotygodniowym „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z ministrem zdrowia o tym jak uniknąć zarażenia koronawirusem, a w tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pod tytułem „Egzamin z wiary” oraz słowo redaktora naczelnego o upadku współczesnej wieży babel – bardzo trafna i niestety prawdziwa diagnoza współczesnego świata.

14. Rycerze JPII, parafialna Caritas i kilkoro naszych parafian oferuje pomoc osobom starszym w zakupach. Można w tej sprawie kontaktować się pod nr. tel: 513949094.