1.  Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wpłaty na konto oraz składane w ramach kwartalnej zbiórki.
 2. W niedzielę kościół będzie otwarty od godz. 7:30 do 20:00. Msze będą sprawowane według stałego porządku. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15:00.
 3. Na stoliku za ławkami są przygotowane paschaliki Caritas oraz świąteczne świece i czekoladowe baranki. Dla dzieci jest też dobra książka o „Cudzie nad Wisłą”.
 4. W dni powszednie kościół będzie otwarty od godz. 6:30 do 20:00. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i 18:00. Stosując się do zaleceń służb medycznych i komunikatów kościelnych unikajmy wielkich zgromadzeń, korzystajmy z możliwości indywidualnej modlitwy.
 5. W dni powszednie od godz. 12:00 (Anioł Pański) do godz. 15:00 (Godzina Miłosierdzia) będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do indywidualnej modlitwy. Adoracja będzie również po Mszy wieczornej do godz. 20:00.
 6. Wszystkie nabożeństwa zbiorowe zostają odwołane. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w domach. Pomoce do rozważań Drogi Krzyżowej i teksty Gorzki Żali są przygotowane na stolikach.
 7. Codziennie o godz. 20:30, podejmijmy rodzinną modlitwę różańcową w swoich domach, łącząc się duchowo z wszystkimi wierzącymi.
 8. Wszystkie planowane spotkania grup parafialnych zostają odwołane. Nie będzie również porad Radcy Prawnego.
 9. Kancelaria parafialna – tylko w sprawach pilnych – będzie dostępna w stałych godzinach.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z ministrem zdrowia o tym jak uniknąć zarażenia koronawirusem, a w tygodniku „Idziemy” polecamy wiele artykułów o tym jak dobrze przetrwać ten trudny czas próby.
 11. Niedzielne Msze Święte będą transmitowane przez wiele środków społecznego przekazu. Szczególnie zachęcamy do transmisji, które przeprowadzą media diecezjalne: Radio Warszawa i SalveNet. Zapraszamy przede wszystkim osoby, które skorzystają z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.
 12. SalveNet będzie transmitować Mszę Świętą o godzinie 12:30 z katedry Warszawsko-Praskiej. Można oglądać bezpośrednio na stronie internetowej lub na platformie YouTube. W Programie Pierwszym Polskiego Radia o godzinie 9:00 (z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie). W Radiu Maryja o godzinie 9:00 (z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie). W TVP1 o godzinie 7:00 (z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach). W TV Trwam o godzinie 9:30 (z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze).

Drodzy Parafianie i wszyscy Wierni, przeczytajcie komunikaty i zalecenia Konferencji Episkopatu Polski oraz Biskupa Warszawsko-Praskiego, które zostały wywieszone na zewnątrz i w kruchcie kościoła a także na stronie głównej strony internetowej.

 

 1.