1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz wpłaty na konto oraz składane w ramach kwartalnej zbiórki.

2. Gościmy dziś w naszej parafii Panie Annę Rastawicką i Małgorzatę Wojewodę z Instytutu Prymasowskiego Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujemy Paniom za przybliżenie nam wszystkim wielu faktów heroicznego życia Sługi Bożego, który w latach komunistycznego zniewolenia podtrzymywał ducha narodu. Po Mszach o 8:00, 10:00, 11:30 i 13:00 będzie można nabyć różne materiały poświęcone Prymasowi i działalności Instytutu. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na działalność Instytutu.

3. Kontynuujemy zbiórkę kwartalną dobrowolnych ofiar na budowę organów. W kiosku parafialnym są już przygotowane paschaliki Caritas oraz świąteczne świece i czekoladowe baranki. Dla dzieci jest też dobra książka o „Cudzie nad Wisłą”. Proponujemy ją jako obowiązkową lekturę dla dzieci w ramach przygotowania do obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

4. Po Mszy wieczornej (ok.18:50) zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Dziś kolejna postać spod krzyża: św. Piotr i możliwości konfrontacji z naszymi postawami wobec krzyża i męki Chrystusa.

5. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (g.18:40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych (w tym tygodniu przygotowana i prowadzona przez młodzież z KSM). W każdy wtorek i czwartek Wielkiego Postu o godz. 6:30 zapraszamy na poranne Jutrznie.

6. Intencje na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.

8. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

9. Zbiórka dla Kandydatów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00 w kościele, dla Ministrantów o godz. 10:00 w sali domu parafialnego. Trening piłki nożnej odbędzie się w SP353 w godz. 12:00-14:00.

10. Na próbę Scholi zapraszamy w sobotę o godz. 9:30 w sali domu parafialnego.

11. W przyszłą ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.

12. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

13. Jutro o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sile matczynej modlitwy, czyli świadectwa matek, które cierpiały z powodu odejścia dzieci od Boga i Kościoła a dziś cieszą się ich głęboką wiarą. W „Idziemy” polecamy temat wiodący tygodnia o sposobach na jałmużnę, którymi są: pomoc, obecność i czas. Są też propozycje dla młodzieży: „Droga” i „Miłujcie się” oraz nowy „Anioł Stróż” dla dzieci z płytą i plakatem. Dla małżonków jest kolejny numer „Tak rodzinie”. W marcowym numerze znajduje się „szczepionka na niewierność”, czyli nie tylko przepis jak chronić małżeństwo przed zdradą, ale cenne rady jak pięknie rozwijać relację między małżonkami. W naszej gazetce natomiast teks przygotowany przez Adama naszego Ceremoniarza o praktyce Kościołów Stacyjnych w Wielkim Poście.

15. Dziś upływa termin zapisów na wejściówki na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Beatyfikacja odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12:00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Zainteresowanych kartą wstępu na beatyfikację zapraszamy po Mszy do zakrystii. W dniu beatyfikacji w naszym kościele nie będzie Mszy o godz. 13:00.

16. Zapowiadamy, że 22 marca, w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, odbędzie się w Warszawie, pod patronatem kardynała K. Nycza i biskupa R. Kamińskiego Narodowy Marsz Życia. Szczegóły są na plakatach i ulotkach.

17. W dniach 8-15 października organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów świętych na Sycylii. Bliższe informacje i zapisy u ks. proboszcza w zakrystii.