1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, do puszek oraz wpłaty na konto.

2. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań.

3. Jeszcze dziś, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą karnawału. 26 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wieki Post. Msze Święte w Popielec będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Spowiedź będzie przed każdą Mszą Św.

5. We środę rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Pod obrazem św. Jana Pawła II wyłożona jest księga postanowień abstynenckich. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Można takie zobowiązanie podjąć w duchu wyrzeczenia na Wielki Post lub na indywidualnie określony czas.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (godz. 18:45) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Młodzież zaprasza w każdy wtorek i czwartek Wielkiego Postu na poranne Jutrznie. Nabożeństwa będą odbywały się w kościele o godz. 6:30, na wzór wielkopiątkowych i wielkosobotnich nabożeństw.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i sobotę, w Popielec kancelaria będzie nieczynna.

8. Wspólnota SNE zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie modlitewne w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowe, (ok.19:15) w sali domu parafialnego.

10. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę 29 lutego o godz. 10:00 w kościele.

11. Na próbę Scholi zapraszamy w sobotę o godz. 9:30 w sali domu parafialnego.

12. Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, ofiary składane do puszek przeznaczymy na dzieła parafialnej Caritas. Po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus.

13. Informujemy, że w poniedziałek 24 lutego o godz. 18:45 odbędzie się na plebanii spotkanie z Katechetami, o godz. 19:30 w sali domu parafialnego z Parafialną Radą Duszpasterską.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy przesłanie goszczącej w Polsce Abby Johnson: „Stańcie mocno za życiem!”. Przeczytamy też o metodach walki z tzw. przeinformowaniem w naszym codziennym życiu, czyli jak wytrzymać informacyjne tsunami. W tygodniku „Idziemy” polecamy temat tygodnia „Jak podnieść się z depresji”, a w nim odpowiedzi na pytania: jak odróżnić depresję od chwilowego przygnębienia, kiedy udać się do psychologa, a kiedy do psychiatry, dlaczego coraz więcej dzieci i nastolatków popada w depresję? Polecamy też dla młodych „Miłujcie się” oraz dla wszystkich miesięcznik „Różaniec”.

15. Jutro o godz. 19:00 w par. NSPJ w Starej Miłośnie przy ul. Borkowskiej 1. rozpocznie się Kurs dla Narzeczonych. Wszystkich planujących w tym roku ślub zachęcamy do skorzystania z propozycji. W naszej parafii Kurs będzie we wrześniu br.

16. Nasza diecezja organizuje zapisy na wejściówki (również dla niepełnosprawnych) na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Beatyfikacja odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12:00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Po Mszy Świętej do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przejdzie procesja z relikwiami. Zainteresowanych kartą wstępu na beatyfikację zapraszamy po Mszy do zakrystii. W dniu beatyfikacji w naszym kościele nie będzie Mszy o godz. 13:00.