1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, do puszek, wpłaty na konto, i składane podczas kolędy. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe. Mszę Świętą za wszystkie Rodziny, które odwiedziliśmy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawimy dziś o godz. 13:00.
 2. Rozpoczęły się ferie zimowe, pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży i dzieci, aby jak najlepiej wykorzystały ten czas odpoczynku.
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na dzieła parafialnej Caritas.
 4. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i ustanowiony przez Jana Pawła II 28 lat temu Światowy Dzień Chorego. W piątek zaś przypada święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 5. We środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w kancelarii podczas dyżuru i w zakrystii po Mszach św.
 6. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek po Mszy św. na adorację i uwielbienie modlitewne Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 20:00 będzie modlitwa wstawiennicza.
 7. W ferie nie będzie treningów i zbiórek dla Ministrantów i Kandydatów. Nie będzie też prób Scholi. Zbiórka ministrantów i próba Scholi odbędzie się po feriach 29 lutego.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczymy na leczenie chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji .
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym, a także o zagrożeniach związanych z wirusem z Chin. W tygodniku „Idziemy” między innymi znajdziemy odpowiedź na pytania: dlaczego do Lourdes pielgrzymuje tak wielu ludzi oraz jaka jest kondycja służby zdrowia w Polsce? Zachęcamy też do zapoznania się z nowymi propozycjami: jest gazeta poświęcona sprawom rodzinnym „Tak rodzinie”, dla dzieci „Anioł Stróż”, dla młodzieży „Droga” , lutowy „Różaniec” i „Misyjne drogi”.
 10. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT hasła: „Parafia Św. Hieronima”.
 11. 15 lutego br., w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej, odbędzie się spotkanie z Abby Johnson, bohaterką książki i filmu „Nieplanowane”.
 12. Informujemy, że Kurs dla Narzeczonych rozpocznie się 24 lutego o godz. 19:00 w par. NSPJ w Starej Miłośnie przy ul. Borkowskiej 1. W naszej parafii Kurs będzie we wrześniu br.
 13. W dniach 1-8 maja br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie i okolic. Zachęcamy gorąco do wspólnego pielgrzymowania. Koszt: 1850 zł/os + 80 euro. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. Pawła w zakrystii.