1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedzamy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 13:00.
 2. Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rehabilitację Ks. Czarka.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży w ramach przygotowania do bierzmowania.
 4. Z racji ustanowionej przez Papieża Franciszka Niedzieli Słowa Bożego zachęcamy do rodzinnego czytania dziś Biblii – przynajmniej kilku rozdziałów wybranej księgi Starego Testamentu.
 5. W poniedziałek 27 stycznia o godz. 19:00 w sali domu parafialnego, odbędą się warsztaty pt. „Jak sobie radzić z trudnymi emocjami”, prowadzone przez doradcę życia rodzinnego.
 6. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Dworkowej, Szosy Lubelskiej, Rodziewiczówny, Dąbrowskiego, Fraszki, Lirycznej, Literackiej, Zakrętowej, Szermierczej, Golfowej, Śmiałej, Zapiecek, Szlacheckiej, Kameliowej, Poezji, Fiołków, i Kolendrowej. Szczegóły kolędy są w dodatku do gazetki i na stronie internetowej. Ze względu na kolędę kancelaria w styczniu będzie czynna tylko we środę w godz. 16:00 – 17:00 i w sobotę 9:00-10:00. Mieszkańców bloków: Dworkowa 9, 9A, 10, 11, 12, 13, 13A, 14, 15, 15A, oraz Szlachecka 2 prosimy o pomoc. Kartki z informacją o kolędzie do rozwieszenia na klatkach mamy przygotowane w zakrystii.
 7. Intencje na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 8. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 9. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali na domu parafialnego.
 10. W sobotę o godz. 9:00 na plebanii, odbędzie się zbiórka dla Ministrantów i Kandydatów. Ministrantom i Kandydatom przypominamy o dyżurach liturgicznych.
 11. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej.
 12. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 9:30 w sali domu parafialnego.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Najświętszego Imienia Jezus. Natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 odbędą się Nieszpory Eucharystyczne.
 14. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec. Podczas Mszy o godz. 11:30 będzie dodatkowy obrzęd błogosławieństwa i ofiarowania dzieci Panu Bogu. Z racji obchodów Dnia Życia Konsekrowanego, ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na Zakony.
 15. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak żyć Słowem Bożym w codzienności. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pana Jacka Karnowskiego pt. Szaleństwo ekologizmu, a także artykuł ks. prof. Bartosza Adamczewskiego o trudnościach w rozumieniu Pisma Świętego.
 17. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” hasła: „Parafia Św. Hieronima”.
 18. Informujemy, że Kurs dla Narzeczonych rozpocznie się 24 lutego o godz. 19:00 w par. NSPJ w Starej Miłośnie przy ul. Borkowskiej 1. W naszej parafii Kurs będzie we wrześniu br.
 19. 15 lutego br., w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej 53, odbędzie się spotkanie z Abby Johnson, bohaterką książki i filmu „Nieplanowane”.
 20. W dniach 1-8 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie i okolic. Zachęcamy gorąco do wspólnego pielgrzymowania. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. Pawła w zakrystii.  Koszt: 1850 zł/os + 80 euro