1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedzamy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 13:00.
 2. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 3. Jeszcze dziś o godz. 19:00 zapraszamy do sali domu parafialnego na spotkanie z Małgorzatą Lis autorką powieści „Kocham Cię mimo wszystko”. Autorka opowiada o trudnej, ale cierpliwej miłości wierzącej dziewczyny do niewierzącego chłopaka. Jest to książka o miłości, która nigdy się nie poddaje i o tym, że Bóg spełnia nasze marzenia, choć nie zawsze tak, jakbyśmy chcieli. Po spotkaniu, autorka powieści będzie podpisywała swoje książki.
 4. 13 stycznia o godz. 19:00 w sali domu parafialnego, odbędą się warsztaty pt. „Komunikacja w rodzinie – dobrej komunikacji można się nauczyć”, prowadzone przez doradcę życia rodzinnego.
 5. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Jeździecka (domki i bloki), Bazaltowa, Szafranowa, Radosna, Husarska, Ułańska (domki i bloki), Źródlana, Zdrojowa, Skoczna, Gościniec (domki i bloki). Szczegóły kolędy są w dodatku do gazetki i na stronie internetowej. Ze względu na kolędę kancelaria w styczniu będzie czynna tylko we środę w godz. 16:00 – 17:00 i w sobotę 9:00-10:00.
 6. Intencje na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 7. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 8. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek Po Mszy o godz. 18:00 na wieczór uwielbienia, wyjątkowo w sali na plebanii.
 9. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza 17 stycznia po Mszy św. wieczornej na spotkanie formacyjne w sali przy kancelarii.
 10. W sobotę o godz. 9:00 na plebanii, odbędzie się zbiórka dla Ministrantów i Kandydatów.
 11. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 9:30 w sali domu parafialnego.
 12. W przyszłą niedzielę dzień imienin ks. Mariusza, pamiętajmy w o nim w modlitwie. Msza Święta w intencji solenizanta odbędzie się o godz. 13:00.
 13. W przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 dziewczęta z zastępu „Wędrowniczki Mamy Róży” zapraszają do nabywania ciasteczek. W ramach akcji ,,Przyszywana babcia – przyszywany dziadek” zebrane ofiary zostaną przeznaczone na paczki dla osób starszych i samotnych.
 14. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 15. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza na 2020 rok. Ofiary składane za kalendarz zostaną przeznaczone na budowę ołtarza św. Hieronima w nawie bocznej naszego kościoła.
 16. Rada Seniorów Dzielnicy Wesoła zwraca się z apelem do seniorów naszej parafii o składanie do Poczty Seniora (skrzynka pocztowa umieszczona jest w kruchcie kościoła) wniosków i propozycji wszelkich zmian na terenie naszej Dzielnicy lub Osiedla.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym jak dobrze wychować wierzące dziecko. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły dotyczące dzisiejszego Święta Chrztu Pańskiego, a także artykuł o. Dariusza Kowalczyka o masonerii przed którą przestrzegał w swojej encyklice papież Leon XIII.
 18. Można już dokonywać odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.