1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedzamy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 13:00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kolędowanie misyjne, szczególnie dzieciom i młodzieży, a także tym rodzinom, które otworzyły domy i serca z radością przyjmując kolędników i jednocześnie wspierając zbiórkę ofiar dla dzieci z Amazonii.

3. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.

4. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nieszpory.

5.Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na Misje katolickie na całym świecie, aby inni mogli poznać Jezusa i Jego naukę.

6. Jutro po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert i wspólne kolędowanie w naszym kościele z chórem „Cantate Dei Gloriam”, Scholą „Iskierki Miłości”, Wspólnotą SNE i Zespołem Młodzieżowym. Po koncercie w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnot.

7. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Cienistej, Dąbrowy, Słonecznej Polany, Stokrotki i Promiennej oraz Drobiarskiej, Hotelowej, ks. Iwaniuka, Kasztanowej, Korzeniowej, Krzywej, Łąkowej, Mazowieckiej, Miodowej, Piłsudskiego, Polanki, Szklarniowej, Truskawkowej, Topolowej, Wiślanej i Wodociągowej. Szczegóły kolędy są w dodatku do gazetki i na stronie internetowej. Ze względu na kolędę kancelaria w styczniu będzie czynna tylko we środę w godz. 16:00 – 17:00 i w sobotę 9:00-10:00.

8. Intencje na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.

10. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne.

11. W sobotę o godz. 9:00 na plebanii, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Ministrantów, Kandydatów, i scholii „Iskierki Miłości”.

12. W sobotę 11 stycznia o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja chrzcielna.

13. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

14. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza na 2019 rok. Ofiary składane za kalendarz zostaną przeznaczone na budowę ołtarza św. Hieronima w nawie bocznej naszego kościoła.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o zachęcie Prymasa Wyszyńskiego, byśmy czuli wolę życia i wznosili się ponad przeciętność. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł pt.: „Dobrych ludzi jest więcej” oraz poradnik terapeuty jak ratować małżeństwo.

16. Można już dokonywać odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również  na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

17. Za tydzień 12 stycznia zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Lis autorką powieści o miłości, która nigdy się nie poddaje. Autorka opowiada o trudnej, ale cierpliwej miłości wierzącej dziewczyny do niewierzącego chłopaka. Jest to książka o tym, że Bóg spełnia nasze marzenia, choć nie zawsze tak, jakbyśmy chcieli. Po spotkaniu, które się odbędzie w sali domu parafialnego o godz. 19:00 autorka powieści „Kocham Cię mimo wszystko” będzie podpisywała swoje książki.

18. Klinika Chorób Wewnętrznych i Reumatologii WIM zachęca do bezpłatnych, profilaktycznych badań wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów. Na naszym osiedlu takie badania można przeprowadzić w Przychodni Medycyny Rodzinnej przy ul. Jana Pawła II 25. Szczegóły na ulotkach i plakatach w kruchcie kościoła.