1.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i budowę organów oraz złożone w zeszłą niedzielę na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 2. Rozpoczynamy dziś Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań.
 4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży dziś, po Mszach Świętych, będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane pierniki, a także bożonarodzeniowe kartki wykonane według autorskich projektów młodych. Ofiary, które zbiorą przy tej okazji, będą przeznaczone na fundusz naszej parafialnej młodzieży.
 5. Bóg zapłać za przygotowanie upominków i spełniane marzenia dzieci z domu dziecka. Przypominamy, że dziś upływa termin przynoszenia paczek, byśmy mogli dostarczyć je dzieciom w Waszym imieniu.
 6. W kiosku za dobrowolną ofiarą można nabyć książeczkę „Oto wielka tajemnica wiary”, która z racji rozpoczętego nowego roku duszpasterskiego skupionego wokół Eucharystii wprowadza nas w tajemnicę tego największego daru, tłumacząc znaczenie, wymiar duchowy i wskazując na dobre praktyki religijne oraz modlitwy pomocne w godnym przyjmowaniu Pana Jezusa. Można też zaopatrzyć się w kolorowe świece Caritas, zestawy na kolędę, kalendarze i modlitewniki rycerskie oraz komiks dla dzieci i młodych o tematyce świątecznej.
 7. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6:45. Po Mszy roratniej jest organizowany dla dzieci posiłek. W sobotę 21 grudnia podsumowanie i losowanie nagród dla najbardziej gorliwych dzieci. W tym dniu przed Mszą przynosimy podpisane plansze roratnie, które wezmą udział w losowaniu.
 8. We czwartek imieniny obchodzi ks. Dariusz nasz proboszcz, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta o godz. 6:45 i 18:00.
 9. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek po Mszy św. na adorację i uwielbienie modlitewne Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 20:00 będzie modlitwa wstawiennicza.
 10. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 11. W sobotę 21 grudnia o godz. 9:00 w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W tym dniu nie będzie treningów piłki nożnej.
 12. „Iskierki Miłości” będą miały próbę śpiewu w sobotę bezpośrednio po roratach.
 13. Ostatnim dniem na spowiedź przedświąteczną będzie niedziela 22 grudnia. Prosimy o poinformowanie tych, którzy jeszcze nie zdążyli pojednać się z Bogiem.
 14. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii.
 15. W poniedziałek i wtorek w naszej parafii nie będzie spowiedzi, ponieważ spowiadamy na rekolekcjach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (księża z tej parafii spowiadali u nas w czasie naszych rekolekcji).
 16. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii będzie przyjmował Radca Prawny.
 17. Rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznego kolędowania misyjnego dla dzieci z Amazonii. Chętnych kolędników prosimy o zgłaszanie się do Katarzyny Łukomskiej tel.: 608047767. Termin zgłoszeń to 20.XII. Wiek i płeć nie mają znaczenia, ważne jest otwarte serce i zdolność do lekkich wyrzeczeń ze względu na dobro innych. Więcej informacji o inicjatywie na stronie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym jak nasz rodak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł ks. Henryka Zielińskiego o przyczynach kryzysu małżeństwa. Dla tych, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa polecamy artykuł „więcej niż protokół” wprowadzający w zmiany w formalnościach przedmałżeńskich, które będą obowiązywać od przyszłego roku.
 19. Rozpoczynamy akcję przekazywania 1 % podatku dochodowego na cele Caritas i działalność charytatywną naszej parafii. Więcej informacji na ulotkach. Przypominamy tylko, by w rozliczeniu PIT, w rubryce cel szczegółowy wpisać: „parafia św. Hieronima”.
 20. Pan Czesław, nasz kościelny, rozprowadza opłatki. W tym tygodniu będą to bloki przy ulicy: Jeździeckiej, Jana Pawła II i Pogodnej. Opłatki można też nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.