1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i budowę organów oraz złożone w zeszłą niedzielę na wsparcie Świętego Mikołaja.

2. Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania mikołajkowego. W tym roku Mikołaj wysłał do nas swojego pomocnika. Biskup Romuald przybył w piątek o 6:30 na Roraty – dzieci było prawie 250.

3. Dziś II niedziela adwentu –  Niepokalane Poczęcie NMP. Rozpoczynamy Rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 10 grudnia. Rekolekcje prowadzi O. Grzegorz Lachowicz redemptorysta. Program rekolekcji podany jest w dodatku do gazetki. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszych szkół będą od poniedziałku do środy wg harmonogramu uzgodnionego ze szkołami. Owocem wymiernym naszych rekolekcji może być pomoc udzielona Domom Samotnej Matki. Do koszy na końcu kościoła zbieramy pieluchy i środki do pielęgnacji dzieci.

4. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczamy na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

5. W kiosku za dobrowolną ofiarą można nabyć książeczkę „Oto wielka tajemnica wiary”, która z racji rozpoczętego nowego roku duszpasterskiego skupionego wokół Eucharystii wprowadza nas w tajemnicę tego największego daru, tłumacząc znaczenie, wymiar duchowy i wskazując na dobre praktyki religijne oraz modlitwy pomocne w godnym przyjmowaniu Pana Jezusa. Można też zaopatrzyć się w kolorowe świece Caritas, zestawy na kolędę, kartki świąteczne oraz komiks dla dzieci i młodych o tematyce świątecznej.  Pod chórem Rycerze JPII rozprowadzają też modlitewnik rycerski i patriotyczny kalendarz oraz książki o św. Janie Pawle II i Kardynale Wyszyńskim.

6. Rozpoczynamy przygotowania do tegorocznego kolędowania misyjnego dla dzieci z Amazonii. Chętnych kolędników prosimy o zgłaszanie się do Katarzyny Łukomskiej tel.: 608047767. Termin zgłoszeń to 20.XII. Wiek i płeć nie mają znaczenia, ważne jest otwarte serce i zdolność do lekkich wyrzeczeń ze względu na dobro innych. Więcej informacji o inicjatywie na stronie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

7. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o 6:45. Po Mszy roratniej jest organizowany dla dzieci posiłek.

8. W poniedziałek z racji rekolekcji kancelaria będzie nieczynna, nie będzie też przyjmował Radca Prawny.

9. W tym tygodniu, we wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej, w piątek św. Łucji dziewicy i męczennicy a w sobotę Św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.

10. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.

11. We czwartek Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w niedzielę 15 grudnia, po Mszach Świętych, będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane pierniki, a także bożonarodzeniowe kartki wykonane według autorskich projektów młodych.

13. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem: o papieżu i o współczesnym Kościele. W dzisiejszym numerze znajdziemy też wiele informacji o tegorocznym spotkaniu młodych „Taize” we Wrocławiu. Jest też bardzo ważny głos ambasadora Izraela w sprawie odpowiedzialności za Holocaust. W tygodniku „Idziemy” polecamy tzw. wstępniak redaktora naczelnego: o Niepokalanej, która depcze głowę węża. Jest też ciekawa rozmowa z konsultantem ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski pt: „Małżeństwo to fundament”.

15. Zespół Caritas naszej parafii, jako jednostka wolontariatu Diecezji Warszawsko – Praskiej bierze czynny udział w wielu programach pomocowych. Dzięki hojności parafian corocznie przygotowujemy paczki z żywnością i środkami czystości dla ok. 50 rodzin. Spełniamy też bożonarodzeniowe marzenia najmłodszych, w tym roku będą to dzieci z domu dziecka. Rozpoczynamy też akcję przekazywania 1 % podatku dochodowego na cele Caritas i działalność charytatywną naszej parafii. Ulotki z informacją o 1% są rozdawane razem ze świecami. Przypominamy tylko, by w rozliczeniu PIT, w rubryce cel szczegółowy wpisać: „parafia św. Hieronima”.

16. Pan Czesław, nasz kościelny, rozprowadza opłatki. W tym tygodniu będą to ulice: Fiołków, Leśnych Ziół, Dziewanny, Macierzanki,, Rumiankowa, Sarenki, Zakrętowa, Jana Pawła II i pogodna – domki oraz Dworkowa i Szlachecka.