1.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i budowę organów oraz złożone w zeszłą niedzielę na spłatę naszych zobowiązań. Dziękujemy Kwestarzom, którzy trudzili się dyżurując przy zbiórce kwartalnej.
 2. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy Rok Liturgiczny pt.: „Wielka Tajemnica Wiary”. W kiosku za dobrowolną ofiarą można nabyć książeczkę „Oto wielka tajemnica wiary”, która wprowadza nas w tajemnicę Eucharystii, tłumacząc Jej znaczenie, wymiar duchowy i wskazując na dobre praktyki religijne oraz modlitwy pomocne w godnym przyjmowaniu Pana Jezusa.
 3. Ofiary zbierane dziś do puszek Caritas będą przeznaczone na wsparcie Świętego Mikołaja. Po Mszy o godz. 13:00 będzie litania a po 18:00 Nieszpory.
 4. W poniedziałek 2 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkaniu formacyjno-organizacyjne dla Rodziców dzieci komunijnych.
 5. W ramach lepszego przygotowanie do świąt, pragniemy otworzyć nasze serca na potrzeby bliźnich. Kontynuujemy wypracowaną przez lata tradycję pt.; „Spełniamy Marzenia”. Po Mszach św. w zakrystii można wylosować serduszko z informacją o marzeniu konkretnego dziecka z Domu Dziecka w Międzylesiu. Przygotowane prezenty prosimy dostarczać do 15 grudnia włącznie. W tygodniu przed świętami zostaną one dostarczone dzieciom z Domu Dziecka.
 6. W kiosku można zaopatrzyć się w świece Caritas, lampiony adwentowe, zestawy na kolędę, kartki świąteczne, modlitewnik rycerski i patriotyczny kalendarz, w którym znajduje się ponad 800 haseł promujących polskie osiągnięcia. Kalendarz jest polsko-angielski może być prezentem dla młodych, dla bliskich a nawet przyjaciół z zagranicy.
 7. Od jutra zaczynamy Roraty: podobnie jak to już było w minionym roku, będą w naszej parafii rano o 6:45 tak, by dzieci mogły zdążyć do szkoły. Serdecznie dzieci i młodzież zapraszamy. Po Mszy roratniej będzie organizowany dla dzieci posiłek. Zapraszamy mamy, ojców, babcie i dziadków do pomocy. W piątek 6 grudnia, ze względu na liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, wyjątkowo roraty będą o 6:30, będzie też niespodzianka i upominki dla wszystkich dzieci.
 8. W tym tygodniu, we wtorek, obchodzimy liturgiczne św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w piątek św. Mikołaja, biskupa i w sobotę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 9. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 10. We czwartek Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.
 11. W piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona przed Mszą św. Litanią do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację i uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą na wzór odprawianej w kaplicy cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
 12. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.
 13. W niedzielę 8 grudnia po Mszy świętej wieczornej, w sali na plebanii, odbędzie się spotkanie Róży różańcowej pod wezwaniem św. Jana Pawła II.
 14. W niedzielę 8 grudnia, w Niepokalane Poczęcie NMP, rozpoczniemy Rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 10 grudnia. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Lachowicz redemptorysta – program rekolekcji w dodatku do gazetki.
 15. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczymy na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 16. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu Niedzielnym” początek adwentowego cyklu pt. „Pan jest blisko”. W tygodniku „Idziemy” polecamy wiele artykułów dotyczących lepszego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa, i o tym jak nie utracić prawdziwego sensu tych świąt. Jest też grudniowy „Różaniec”, „Rycerz Niepokalanej” i nowe czasopismo dla dzieci „Anioł Stróż” z niespodzianką.
 18. Zespół Caritas naszej parafii, jako jednostka wolontariatu Diecezji Warszawsko – Praskiej bierze czynny udział w wielu programach pomocowych. Dzięki hojności parafian corocznie przygotowujemy paczki z żywnością i środkami czystości dla ok. 50 rodzin. Spełniamy też bożonarodzeniowe marzenia najmłodszych, w tym roku będą to dzieci z domu dziecka. Rozpoczynamy też akcję przekazywania 1 % podatku dochodowego na cele Caritas i działalność charytatywną naszej parafii. Ulotki z informacją o 1% są rozdawane razem ze świecami. Przypominamy tylko, by w rozliczeniu PIT, w rubryce cel szczegółowy wpisać: „parafia św. Hieronima”.
 19. Pan Czesław, nasz kościelny, rozprowadza opłatki. W tym tygodniu będą to ulice: Cienista, Konwaliowa, Hiacyntowa, Promienna, Forsycji, Cyklamenowa, Stokrotki, Irysów, Sasanki, Poświaty i Azaliowa.