1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i budowę organów oraz złożone w minionym tygodniu na Seminarium naszej diecezji.
 2. Dziś z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz aktu poświęcenia: „O Jezus najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego”. Wykaz wszystkich odpustów i szczegóły dotyczące sposobu ich zyskiwania są w folderach na stolikach z naszą gazetką. Dziś rozpoczynamy też w całej naszej diecezji bezpośrednie przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 3. W kiosku przeprowadzamy kwartalną zbiórkę na budowę organów. Można też nabyć kolorowe lampiony adwentowe na roraty, modlitewnik rycerski i patriotyczny kalendarz, w którym znajduje się ponad 800 haseł promujących polskie osiągnięcia. Znajdziemy w nim 53 bohaterów tygodnia a każdy krótki tekst ma swoje rozwinięci przy pomocy tzw. QR-kodów pozwalających poprzez komórkowy skaner na znaczne poszerzenie wiadomości. Kalendarz jest polsko-angielski co dodatkowo podnosi jego wartość – może być prezentem dla młodych, dla bliskich a nawet przyjaciół z zagranicy. Od przyszłej niedzieli w kiosku będą też świece Caritas.
 4. W tym tygodniu, w sobotę, obchodzimy liturgiczne święto św. Andrzeja apostoła.
 5. W poniedziałek 25 listopada o godz. 19:00 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.
 7. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i w kancelarii.
 8. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego na kolejne spotkanie formacyjne.
 9. Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza we czwartek po Mszy św. wieczornej na adorację i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 10. W sobotę o godz. 9:00, w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów a o godz. 10:00, w sali domu parafialnego odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów.
 11. Próba scholi „Iskierki Miłości” odbywa się w soboty o godz. 9:30 w sali domu parafialnego.
 12. Pan Czesław, nasz kościelny, rozprowadza opłatki. W tym tygodniu będzie to rejon ulic: Trakt Brzeski, Cieplarniana i ul. przyległe oraz Gościniec.
 13. Za tydzień, w pierwszą Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce rozpocznie realizację trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Program będzie koncentrował się na Eucharystii, jako tajemnicy wyznawanej (2019/2020), Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej (2020/2021) i Eucharystii jako tajemnicy posłania i chrześcijańskiego świadectwa (2021/2022). Pierwszy rok programu realizowany będzie pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Celem programu jest pogłębienie wiedzy o Eucharystii i świadomości jej wpływu na rozwój życia chrześcijańskiego. Ma on także wzmocnić zaangażowanie osób duchownych i wiernych w przygotowanie i celebrację Eucharystii oraz ożywić chrześcijańską formację służby liturgicznej. Ponadto program może pomagać w szerzeniu kultu eucharystycznego w parafii, ma także motywować do chrześcijańskiego świętowania niedzieli jako wartości kulturowo-społecznej i religijno-rodzinnej.
 14. Za tydzień po Mszy o godz. 11:30 dzieci przygotowujące się do I komunii Świętej otrzymają medaliki. Przypominamy też o planowanym 2 grudnia o godz. 19:00 obowiązkowym spotkaniu formacyjno-organizacyjnym dla Rodziców dzieci komunijnych.
 15. Informujemy, że Roraty, podobnie jak to już było w minionym roku, będą w naszej parafii rano o 6:45 tak, by dzieci mogły zdążyć do szkoły (6 grudnia wyjątkowo ze względu na liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja będą o 6:30). Po Mszy roratniej będzie organizowany dla dzieci posiłek. Zapraszamy mamy, ojców i babcie i dziadków do pomocy. Roraty rozpoczniemy w poniedziałek 2 grudnia.
 16. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży dziękuje za pomoc w akcji „Polak z sercem”. Dziś ostatni dzień składania darów.
 17. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 18. W środę 27 listopada o godz. 19.00 Klub Ojców Tato.Net zaprasza, do sali domu parafialnego, na szkolenie z pierwszej pomocy.
 19. W dniach 29-30 listopada w Gliniance odbędą się warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Zapisy na stronie Tato.Net.
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu Niedzielnym” polecamy temat: „Czy w Polsce przestrzegana jest wolności religijna?” oraz kalendarz z Janem Pawłem II. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły o czasach apokalipsy i Sądzie Ostatecznym oraz od czego trzeba zacząć odbudowę wiary i moralności w ojczyźnie.
 21. Zapowiadamy, że 7 grudnia odbędzie się pielgrzymka „Iskierek Miłości” i Ministrantów, do Niepokalanowa oraz na sztukę teatralną do Seminarium Duchownego naszej diecezji. Zapisy dziś u ks. Pawła.
 22. Na sztukę „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu kleryków 1 grudnia o godz. 18:30 wybiera się też młodzież. Kto chciałby dołączyć. Zapraszamy – zapisy w zakrystii.